Під час децентралізаційного форуму 18 громад із Житомирщини та Вінниччини підписали меморандуми про співпрацю

Під час децентралізаційного форуму 18 громад із Житомирщини та Вінниччини підписали меморандуми про співпрацю

180 учасників, 18 спікерів, 4 панельні сесії, меморандуми про співпрацю між громадами Житомирської та Вінницької областей, жваві обговорення та дискусії  – такі результати обласного форуму «Децентралізація: від об'єднання до розвитку».

Форум проходив упродовж дня, 16 листопада, у Житомирському медичному інституті, - інформує прес-служба ОДА.

За словами директора Центру розвитку місцевого самоврядування Василя Невмержицького, форум став майданчиком обміну досвідом між громадами, бізнесом та владою.

«До роботи 4 панельних сесій долучились близько 180 учасників із Житомирщини та інших областей, 18 спікерів як з України, так і з міжнародних організацій, представники бізнесу та влади. Форум зумів об’єднати усіх, хто зацікавлений в успішному впровадженні реформи децентралізації. Адже упродовж дня учасники спілкувались, дискутували, обмінювались власним досвідом роботи з реалізації проектів розвитку. І що не менш важливо – обмінювались контактами для майбутньої співпраці. Крім цього, 9 ОТГ Житомирщини підписали меморандуми про співпрацю із громадами Вінницької області», – зазначив Василь Невмержицький.Меморандуми про співпрацю і партнерство підписали Городнинська, Любарська, Високівська, Чоповицька, Тетерівська, Семенівська, Брусилівська, Новоград-Волинська та Червоненька ОТГ. Цей документ окреслює перспективи майбутнього співробітництва із ОТГ Вінниччини. Та дозволить не лише ділитись досвідом реалізації розвиткових проектів, а й обмінюватись практичним досвідом вирішення проблем громад.

Участь у форумі взяли Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова облради Володимир Ширма, міський голова Сергій Сухомлин та народний депутат України Володимир Арешонков.

У першій пленарній сесії «Реформи Non-Stop. Реалії та перспективи децентралізації в Україні: регіональний вимір» представники влади обговорили результати впровадження реформи та перспективи завершення модернізації системи місцевого самоврядування.

Геннадій Зубко наголосив на тому, що реформа децентралізації розпочалась у 2014 році і тоді в неї майже ніхто не вірив. Результати та досягнення перших об’єднаних громад стали прикладом для усіх інших – розпочався процес втілення реформи. І 2019 рік має бути ключовим у добровільному об’єднанні територіальних громад.

Голова ОДА Ігор Гундич у свою чергу підкреслив, що сьогодні вже не потрібно нікого переконувати в успішності децентралізації – люди самі розуміють переваги об’єднання. І саме тому Житомирська область є лідером в децентралізації.

Під час наступних панельних дискусій представники влади, бізнесу та міжнародних проектів говорили про:

  • налагодження комунікації між громадою, бізнесом та владою;
  • залучення міжнародної підтримки для громад.

А також презентували чотири найкращі практики реалізації розвиткових та соціальних проектів у об’єднаних громадах. 

Спікерами на чотирьох сесіях були представники Програми «U-LEAD з Європою», Програми USAID DOBRE, проекту DESPRO, інвестиційних компаній, державних структур та громад.

Довідково. Організатори форуму – Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування і Житомирська обласна державна адміністрація. Мета – досягти спільного бачення пріоритетів і результатів децентралізації, покращити комунікацію між владою, бізнесом і громадами та прийняти рішення, що сприятимуть місцевому та регіональному розвитку.

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up