Перевірка укриттів та сховищ. Чому все гірше, ніж повідомлялось?

Перевірка укриттів та сховищ. Чому все гірше, ніж повідомлялось?

Який вигляд насправді мають укриття в Житомирі?

На сайті Житомирської міської ради від 14.07.2023 року розміщено матеріал «Перевірка укриттів та сховищ. Станом на 14.07.2023»

У матеріалі повідомлялося про початок перевірки укриттів в Житомирі. Зазначено, що 261 найпростіше укриття, на які були скарги, додатково обстежили. 66 з них не відповідають вимогам.

Відео дня

Причини невідповідності

Серед виявлених недоліків:

1. Неналежний санітарний стан (елементарно не прибрано)

2. Захаращеність

3. Несправність систем життєзабезпечення будинку

4. Погане освітлення тощо.

Хто повинен усувати недоліки?

Можна скористатися затвердженим порядком проведення поточних ремонтів найпростіших укриттів у багатоквартирних будинках. На це виділено 5 мільйонів гривень з місцевого бюджету.

Хто є замовником таких ремонтів?

Управляючі компанії або ОСББ за заявкою мешканців.

Що можна зробити за ці кошти?

Замінити/встановити двері з автоматичною системою доступу. Замінити/відремонтувати аварійні комунікації та обладнати належне освітлення.

Також міська влада повідомляла про встановлення модульних укриттів, які знаходяться на балансі КП «Зеленбуд» Житомирської міської ради.

Крім згаданих укриттів, в Житомирі є ще кілька, які нібито і знаходяться на балансі міста, але знаходяться у вкрай незадовільному стані.

Пройшло вже достатньо часу від початку війни, але проблеми з укриттями у Житомирі не припиняються. Так, у пров. Скорульського, навпроти «Місцевого навколокультурного простору», знаходиться укриття, від якого «відхрестилися» всі навколишні заклади. Колись там провели Інтернет, встановили автоматичний замок і зробили освітлення. Але як все це працює і хто відповідає за стан? Сподіваємося отримати офіційний коментар від міської влади. Невідомо, навіщо в укритті Інтернет, якщо там не працює освітлення. Пройти вдовж темного коридору в темряву ніхто не відважується. Автоматичний замок також не виконує свої функції і доступ да укриття вільний у бідь-який час. Як наслідок, укриття використовується навіть зараз як величезний громадський туалет. Знаходитися більш кількох хвилин там неможливо, адже сморід в повному сенсі цього слова виїдає очі.

Це укриття влаштовували для навколишніх закладів. Але навряд чи хтось дійсно має намір там переховуватися під час тривоги. 

Чи знайдеться відповідальна організація у місті, яка приведе згадане укриття до належного стану?

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (4)
  • Nina Gaiyevskay
    А в нас все давно тільки на папері, так і живемо......спочатку все собі, а народ почекає.
  • Валерий Снигуровский
    Поки не літатимуть 120 міни, не ганятимуть танки,  ФІГ ТА КОМПАШКА бебелів-сухомлиних  будуть чухатись.. Їм красти, й по можливості будувати новий ізраїль...
  • Люда Вавилова
    Треба 1000%
  • Olgha Prokopchuk
    Треба міняти мера! Заседівся!

keyboard_arrow_up