Останні дні: прощавай, школо!

Останні дні: прощавай, школо!

Незабаром в Житомирі знову стане на одну історичну шкільну будівлю менше.

Влада Житомира у суді вирішуватиме питання знесення аварійного приміщення старої будівлі Житомирського міського колегіуму. Ще 6 серпня на своїй сторінці у Фейсбуці про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

«Стара будівля Житомирського міського колегіуму №34 продовжує руйнуватись. Питання знесення аварійного приміщення перенаправлено до суду. Впевнений, багатьох цікавить чому споруда досі в такому стані, коли поряд навчаються діти. Розповідаю. У 2003 році ми передали цю будівлю у власність Державної̈ податкової адміністрації̈ України для розміщення факультету заочного навчання Національної академії Державної податкової служби України. У 2008 році будівлю було продано приватній академії. У 2015 році договір оскаржено прокуратурою, майно повернули в державну власність. Місто не мало і не має права розпоряджатись будівлею. Тим часом старе приміщення колегіуму продовжує руйнуватись та створює небезпеку, в першу чергу для школярів. Власник будівлі ігнорує свій обов’язок щодо належного утримання об’єкта. Неодноразові звернення колегіуму та міськради результату не дали. Тож вирішили звернутись до суду. Розгляд справи про знесення будівлі має відбутись вже восени», - написав мер.

Відео дня

На жаль, Житомир втрачає власну історію. Її руйнують, зносять, як це було з будівлею вечірньої школи по вулиці І. Кочерги і яка на початку вересня цього року зникла з мапи міста.

Але, на жаль, стара будівля Житомирської школи №34, що по вулиці Івана Мазепи, 18, зараз це Житомирський міський колегіум, стала небезпечною для життя. Ще років з 10 тому з'являтися такі заголовки на шпальтах міських газет. Але нічого не змінилося. І її було вирішено також знести.

У 2011 році, після пожежі, там виникла загроза обвалу стіни одного з корпусів, де велися роботи. Потім будівлю просто обнесли парканом та закрили. Але це не завадило час від часу навідуватися туди особам з наркозалежністю або просто, як кажуть, «побухать».

Школа була побудована ще в довоєнні роки. Аварійний корпус міського колегіуму стоїть закритим з 1995-го року. На даху будівлі вже почали рости берези, які своїм корінням руйнують стіни і дах. Коли сильний вітер, то з будівлі злітають цеглини. Там на даху ростуть дерева і через деякий час вона впаде.

Аварійна будівля знаходиться поруч з основним навчальним корпусом. Вчителі школи побоюються, що цеглини аварійної школи можуть когось покалічити. В управлінні освіти розповіли, що приміщення не належить міській раді або навчальному закладу. Довоєнна споруда стоїть на балансі податкової адміністрації України. Але податківцям зараз не до цієї руїни. Тому педагоги самостійно забивають вікна і двері, і пишуть на стінах попередження про аварійність.

На сайті колегіуму зазначено, що Житомирський міський колегіум – це заклад філософсько-філологічного та естетично-культурного профілів, має позитивний імідж серед громадськості, освітян міста, області, високий рейтинг серед учнів, батьківської громадськості колегіуму та міста, увібрав славні традиції загальноосвітньої школи № 34, яка була заснована у 1971 році.

Випускники колегіуму здатні здійснювати складні види діяльності, виконувати поставлені завдання, успішно задовольняючи свої соціальні та індивідуальні потреби. Щороку кожен п’ятий випускник продовжує навчання у педагогічних вищих навчальних закладах України. Кожна восьма сім’я учнів та кожен п’ятий учитель закладу - випускник колегіуму.

Пропонуємо подивитися на фото, як зараз виглядає історична будівля, якої також скоро не стане в нашому місті. 

Руслан Мороз

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (15)
  • Юличка Одинецкая

    Правильно зроблять, а тв налаштовує людий не в тей напрямок.
  • Маша Наша

    Логика железная... отобрать чтобы снести!!!
  • Наталья Кореновская

    Давно пора . Что хорошего в историческом здании которое приют для наркоманов и бомжей.
  • Виталий Кратюк

    Развалить и построить новую школу.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up