Особливості роботи, переваги та складнощі ОСББ у Житомирі

Особливості роботи, переваги та складнощі ОСББ у Житомирі

Процес створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків розпочався у 1995 році, і станом на 2020 рік, все більше будинків переведено на ОСББ, і лише невеликий відсоток залишається під керуванням ЖЕКу. 

Як працюють ОСББ в Житомирі, які переваги створення такого об’єднання та про складнощі їх роботи – все це журналісти «20 хвилин» дізнавалися у депутата Житомирської міської ради, члена профільної комісії з питань ЖКГ та інфраструктури Ігоря Скоропада.

- Як сьогодні працюють ОСББ в Житомирі?

«На сьогодні в Житомирі створені можливо одні з найкращих умов для створення роботи ОСББ. У нас в місті є профільне управління муніципального розвитку, яке повністю контролює процес створення і подальшого функціонування ОСББ в місті. Вони надають всебічну допомогу ініціативним групам, як на начальному етапі, так і у подальшому вже правлінню чи головам правлінь ОСББ».

- За даними статистики по створення ОСББ в Житомирі бачимо доволі позитивні результати. На сьогодні в місті майже 40% багатоквартирних будинків, де створені ОСББ.

«Незважаючи на високий відсоток по створенню ОСББ в Житомирі, сьогодні немає цілі «загнати» всі будинки в ОСББ заради показників. Навпаки, в місті цілком нормально функціонують всі форми управління БКБ. І це дуже правильно. Мешканці будинків – їх співвласники - мають право обирати той спосіб управління, який до вподоби більшості жителів будинку», - пояснює Ігор Скоропад.

- Які переваги створення ОСББ?

«У 2016 році міською радою і виконкомом була прийнята бонусна Програма підтримки ОСББ, по якій один з елементів капітального ремонту на 100% оплачується з бюджету міста. ОСББ, крім цього, мають право взяти участь у так званих «Теплих кредитах». Зараз ця програма замінена програмою «Енергодім», але по суті майже все залишилося з фінансовою допомогою від держави. Також є Програма співфінансування по ліфтах і у першому конкурсі серед його учасників було 90% ОСББ».

З якими складнощами у роботі ОСББ стикаються сьогодні в Житомирі?

«Основні складнощі, на жаль, це недосконало виписаний існуючий закон. Є деякі норми, що суперечать іншим законам, є такі, що можна трактувати на свій розсуд. Все це вносить розлад і нерозуміння. Призводить до штрафів зі сторони контролюючих органів. Тому деякі особи зловживають посадою голови правління і починають «царювати» у будинку, навіть не маючи до нього відношення як співвласник». 

За словами Ігоря Скоропада, проблеми ОСББ надійно вирішують в УМР міської ради. Серйозні питання вирішуються на профільній депутатській комісії, у якій, до речі, з 6 її членів – 3 ОСББешника.

Лера Наумова

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up