Небезпека чи традиція: що думають житомиряни про спалювання листя

Небезпека чи традиція: що думають житомиряни про спалювання листя

Осінь – це сезон, який найбільше характеризується смердючим димом на всіх вулицях і великою кількістю лісових пожеж. Все це – наслідки спалювання листя. 

Жарти-жартами, але з року в рік житомиряни, як і жителі області загалом, займаються безглуздою процедурою спалювання листя, яка часто має негативні, а інколи – трагічні наслідки. Окрім того, що спалювання листя – це процес, який вирізняється неприємними запахами по всьому місту, то часто спалювання листя може спричинити пожежу. 

За даними управління ДСНС у Житомирській області, упродовж 2019 року на Житомирщині вже зафіксовано 1173 пожежі у природних екосистемах, внаслідок яких вогнем пройдено 2285 га території. На превеликий жаль, через загоряння сухостою у поточному році загинуло 4 особи, ще 5 осіб травмовано.

«Так, у квітні поточного року з цієї причини в смт Довбиш Баранівського району загинуло подружжя пенсіонерів. Літня жінка зі своїм чоловіком спалювали сухостій біля свого будинку. Побачивши, що вже горять чагарники і вогонь наближається до їхнього будинку, вони побігли гасити пожежу. 

Однак через власну необережність у жінки загорівся одяг. На місці події працівники «швидкої» констатували її смерть. 82-річного чоловіка з опіками понад 80% тіла госпіталізували до лікарні, де він згодом помер», – йдеться у повідомленні У ДСНС Житомирщини.

Житомиряни також наголошують, що тенденція спалювання листя – не лише прояв неповаги до інших, а справжня небезпека.

«Спалювання листя – проблемна тема. Ніколи не розуміла, чому не можна викидати на гній або під дерева. Це і добриво, і виглядає нормально. Сусіди вічно палять, кожен рік. Я не можу нормально речі вивісити сушити, бо все одразу смердить паленим. Це неповага. Треба ж думати головою, що є ще інші люди», – поділилася продавчиня Олена, 39 років.

«Я – проти спалювання листя, це все неймовірний викид в атмосферу, крім того, дуже неприємний запах і небезпека. Зараз і так горять ліси, а спалювання листя збільшує ризики», – пояснила секретарка Наталія, 28 років.

Варто пам’ятати, що спалювання листя – це не лише небезпечно, а і порушує життя інших. Місто повністю насичується смородом паленого, що спричиняє ряд незручностей. В управлінні ДСНС у Житомирській області закликають: «Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та не знищуйте навколишнє середовище, адже своїми необачними діями ми самі стаємо кривдниками нашої матінки-природи».

Валерія Наумова

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up