Над Житомиром можна протягом кількох днів спостерігати зорепад Боотиди

Над Житомиром можна протягом кількох днів спостерігати зорепад Боотиди

Яскраве явище, яке ще протягом кількох днів можна спостерігати над Житомирщиною, розпочалося 27 червня та закінчиться 2 липня.

Зорепад Боотиди вже пройшов свій пік, який припадає на 27 червня. Найкраще дивитися на зірки в 3-годинний проміжок між заходом Сонця та сходом Місяця.

На Житомирщині зірковий дощ можна буде спостерігати у сузір'ї Волопасу. Як повідомляє сайт Міжнародної метеорної організації, потік Боотиди має сезонний характер і з'являється щороку в червні. У цей час Земля якраз перетинає орбіту комети Понса-Віннеке.

Відео дня

На піку активності потоку метеори летітимуть із сузір'я Волопаса, що знаходиться ліворуч від Великої Ведмедиці. Перешкодити спостереженню можуть міські вогні. Тому астрономи рекомендують спостерігати метеоритний дощ найкраще у тригодинний проміжок між заходом Сонця та сходом Місяця. І, зрозуміло, далеко від вуличного освітлення.

Радіант Червневих Боотид середніх широтах розташовується високо над південно-західним горизонтом. Для орієнтира необхідно знайти Ківш Великої Ведмедиці - його ручка вкаже на яскраву зірку трохи нижче за горизонтом. Це Арктур ​​– найяскравіша зірка сузір'я Волопас.

У період зорепаду Земля проходить крізь орбіту короткоперіодичної комети 7P/Понса-Віннеке. Дрібні частки кометної речовини, прямуючи до Землі, згоряють у атмосфері, даруючи спостерігачам явище метеорів, чи метеорного дощу.

Аби не було хмар.

Джерело: База даних з метеорів (00170) (англ.) http://www.ta3.sk/IAUC22DB/MDC2007/Roje/pojedynczy_obiekt.php?kodstrumienia=00170

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up