На Житомирщині у другій половині вересня стартує кампанія імунізації диких тварин проти сказу

На Житомирщині у другій половині вересня стартує кампанія імунізації диких тварин проти сказу

Задля збереження стабільної та контрольованої  епізоотичної ситуації зі сказу на території Житомирської області  в другій половині  2023 року планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Про це повідомляє Головне управдіння Держспоживслужби Житомирщини.

Як свідчить досвід країн Європейського Союзу, лише пероральна імунізація гарантує створення стійкого імунного фону у диких м’ясоїдних тварин. Доказово доведено, що найбільш ефективною моделлю кампаній з пероральної вакцинації є щорічний дворазовий захід навесні та восени упродовж 5-7 років поспіль. Систематичність проведення цих протиепізоотичних заходів дозволить суттєво знизити захворюваність тварин на сказ, а в подальшому звільнити територію Житомирщини від сказу природно-вогнищевого типу.

Враховуючи запроваджений в країні воєнний стан, осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, як і весняна,  буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять високоімунну, безпечну вакцину. Під обробку підлягає 11408 км² території  Житомирської області, на якій буде використано 285207 доз вакцини (орієнтовно на 1 км² 25 доз). До проведення  пероральної вакцинації залучатимуться працівники територіальних структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області у тісній взаємодії з представниками Столичного лісового офісу ДП «Ліси України» та користувачами мисливських угідь.

Відео дня

Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликого брикету розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна, а всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.

 Звертаємось  до жителів області з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання. Також під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів,-  якщо дика тварина відчує на приманці запах людини, вона її не їстиме.  

 Загалом кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу проводитиметься під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області з подальшим здійсненням моніторингу та контролю за її ефективністю .

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up