На Житомирщині стартувала осіння кампанія з вакцинації диких тварин проти сказу

На Житомирщині стартувала осіння кампанія з вакцинації диких  тварин проти сказу

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в області.

 

Цьогоріч осіння кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин стартувала 22 вересня. Розповсюдження вакцини здійснюється шляхом розкидання із спеціально обладнаних літаків над лісовими та польовими угіддями по всій території області за винятком населених пунктів, водних об’єктів, автомагістралей та заборонних зон для польотів цивільної авіації. Всього планується поширити на території області 637 тис. принад з вакцинами, що в середньому становить 25 принад на 1 км2. Контроль розповсюдження вакцини здійснюється засобами GPS.
Базується спеціалізований авіатранспорт для розповсюдження вакцини на злітно-посадковій смузі поблизу м. Малин.
Сама принада з вакциною, яка розповсюджується авіатранспортом, безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку та специфічний запах м’ясо-кісткового борошна. При поїданні принади вакцина потрапляє до організму тварини та викликає утворення стійкого імунітету проти сказу.
Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщувати принаду з вакциною в інше місце не допускається. Якщо принада випадково потрапила на територію особистого селянського господарства або просто подвір’я, її необхідно перенести в рукавицях за межі господарства, де її може спожити дика тварина.
Станом на 24.09.2020 вже оброблено 6,2 тис. км2 та витрачено 157 тис. доз вакцини.

Довідково: Сказ – одна з найнебезпечніших у світі вірусних хвороб як для тварин, так і для людей, оскільки завжди приводить до смерті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку у світі гине від сказу близько 59 тис людей.
Основним джерелом інфекції є інфіковані вірусом сказу дикі тварини, які через покуси перезаражують інших тварин, у тому числі домашніх і свійських. Впродовж останніх десятиліть основним джерелом розповсюдження збудника сказу в Україні були і залишаються лисиці.
Зважаючи на те, що епізоотична ситуація серед домашніх та свійських тварин щодо захворювання є контрольованою завдяки регулярним плановим щепленням, ситуація щодо «дикого» сказу, вимагає радикальних заходів. Однією з провідних методик попередження сказу у дикій фауні є пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах. Простежити ефект від пероральної вакцинації в межах Житомирщини просто – достатньо порівняти показники виявлення сказу серед лисиць та інших диких тварин за час проведених кампаній з пероральної вакцинації, які становлять:18 хворих тварин у 2019 та 6 – у 2019, проти 26 – 38 тварин, що реєструвалися у попередні роки.

Відео дня

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:51 Реєстрація електронних кабінетів уже доступна для всіх категорій вступників 2025 17:25 За реалізацію фальсифікованого алкоголю засуджені сплатять штраф у розмірі 355 тис. гривень 17:00 У Житомирі цього тижня бракує крові 3 і 4 групи з негативним резусом 16:40 За позовом прокуратури Радомишльську міськраду зобов’язали створити орган охорони культурної спадщини Від читача 20:07 Ігор Клименко вручив державні нагороди та відомчі відзнаки слідчим Національної поліції 16:21 Слюсар, електрик, будівельник: затребуванні професії, що починаються з Професійного коледжу технічних інновацій 15:41 Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28оС 15:30 У Житомирі 45-річний чоловік задушив двох знайомих жінок: одну - електричним дротом, другу - руками photo_camera 15:21 Постраждалі від збройної агресії рф мають право на одноразову грошову допомогу 15:19 Про сексуальність — без міфів і сорому: у Житомирі сексологиня проведе публічну лекцію 15:00 ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень 14:40 Почалась реставрація однієї з найстаріших скульптур міста photo_camera 14:21 Житомирська область у 2024 році виробила майже 39 тис. тонн плодово-ягідної продукції 14:00 Мінсоцполітики: Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду 12:40 До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» 12:19 «Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії 12:01 Якою буде погода в Житомирі в перші дні липня - прогноз синоптиків 11:39 За останні вихідні на Житомирщині екоінспектори виявили чотирьох порушників правил рибальства та врятували рибу з браконьєрської сітки 11:21 Літо - сезон лептоспірозу: що треба знати 11:00 З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up