На Житомирщині проаналізують спецдозволи на користуванння надрами

На Житомирщині проаналізують спецдозволи на користуванння надрами

Деякі підприємства ризикують залишитися без спецдозволів на користування надрами. Але спочатку ситуацію проаналізує профільна комісія.

Під час сесії облради 25 жовтня депутати, врахувавши рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів, проголосували за надання спеціальних дозволів низці підприємств. Відтак, спецдозволи на користування надрами отримали: ТОВ «ГРАНІТЛАЙН» з метою видобування лабрадоритів Південної ділянки Головинського родовища площею 4,0 га, яка знаходиться у Черняхівському районі Житомирської області, ТОВ «Софія-Біо» з метою видобування торфу родовища «Плав-ІІ» площею 101,8 га, яке знаходиться в Олевському районі Житомирської області, ТОВ «Софія-Гамма» з метою видобування торфу Південної ділянки родовища «Ямни» площею 145,15 га, яка знаходиться в Овруцькому районі Житомирської області, ТОВ «Софія-Гамма» з метою видобування торфу ділянок Н1, Н2 родовища «Граничне» загальною площею 70,8 га, які знаходяться в Овруцькому районі Житомирської області.

Під час голосування за надання спецдозволу ТОВ «Софія-Гамма» слово взяв депутат облради Андрій Озерчук: «Надавати дозволи потрібно однозначно, але якщо компанія може дійсно показати якийсь результат роботи. Ми знову надаємо дозволи компаніям, які мають 500 грн статутного капіталу, вводять людей в оману. Як людина, яка працює з торфом вже 4 роки, говорю, що для того, щоб запрацювало підприємство з видобутку торфу, там, де він є, потрібно 3-5 років. А коли задаємо навідне питання, всі лупають очима, що робити».

Депутат розповів, що з його досвіду роботи у Коростені, підприємства перед тим, як отримати спецдозволи, вносили по 100 тис. грн до спеціального фонду. Він запропонував запровадити подібну практику.

«Всі села нашої області мають ряд проблем. Потрібно вирішувати питання шкіл, садочків і т.д.», – зауважив Андрій Озерчук. Він запропонував проаналізувати спецдозволи на користування надрами, які надали депутати цієї каденції. «А тим, хто отримав спеціальні дозволи і не розпочав роботу, ініціювати в Держгеонадрах скасування дозволів», – сказав депутат.

Зрештою, депутати облради вирішили доручити профільній комісії зробити аналіз виданих спецдозволів, виданих на користування надрами під час цієї і попередньої каденцій, і озвучити його на наступній сесії.

Ольга Сідлецька

Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up