На здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2017 року подано 7 робіт

На здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2017 року подано 7 робіт

Завершився прийом робіт від претендентів на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії. Прийом робіт тривав до 1 листопада. Наразі на здобуття премії від претендентів подано 7 робіт.

Зокрема, у І-й категорії (досвідчені краєзнавці,музейні установи та працівники) представлені:

Книга «Борщів». Автор Згурський Валентин Адамович. Це видання є спробою висвітлити історію села Борщів Радомишльського району Житомирської області, починаючи з 1606 року до сьогодення. До книги увійшов великий історичний матеріал, який авторові вдалося розшукати в архівах. Працюючи над книгою, автор намагався включити усі відомості, що безпосередньо стосуються даного села. Велику увагу в книзі приділено висвітленню родоводів кожної родини, що мешкали у селі в різні історичні періоди, або проживають там нині.

Монографія «Ходорків. Історія села». Автор Криворучко Ігор Григорович. У роботі висвітлено історичний шлях розвитку села Ходорків Попільнянського району. Автору своїй роботі використав велику кількість історичних джерел та переконливо довів свою небайдужість до рідної землі, глибоку обізнаність з минулим села та його околиць. У роботі висвітлено історичний шлях села від давніх часів до ХХ ст. Оригінальними є роздуми автора про походження назви села. Книга має виправдану наукову структуру. Позитивним є те, що автор відійшов від традиційної в минулому марксистсько-ленінської методології побудови історико-краєзнавчих нарисів і висвітлив минуле села з сучасних наукових позицій.

Відео дня

«Земля селянам? Або як знищували куркулів». Автор Макаренко Гарій Миколайович. На прикладі наведених у тексті документальних матеріалів, із фондів Державного архіву Житомирської області, простежується політика радянської влади щодо послідовного і масового знищення найбільш трудящої частини українського селянства, так званого «розкуркулення».

Олевський народний краєзнавчий музей (директор Вжесінська А.О.). Музей створено 1995 року на підставі рішення Олевської районної ради народних депутатів (історико-краєзнавчий музей). На даний час музей підпорядкований відділу культури Олевської міської об’єднаної територіальної громади. Музей має статус юридичної особи. З 2014 року музею присвоєно звання «народний». Усі музейні предмети розподілені на експозиційні розділи: тематико-експозиційна зала; зала природи; зала старожитностей; зала бойової та партизанської слави; історія міста. У 2015 році археологічні знахідки розкопок з експозиції Олевського музею були виставлені в Київському музеї історії України, а в 2016 – до дня туризму в Житомирі. За 2017 рік музей відвідали – 1062 особи, проведено 59 екскурсій у т.ч. шість виставок – поза музеєм.

«Нова мандрівка по життєпису Євстахія Івановського». Автор Савицький Іван Леонтійович. У роботі подано розгорнутий та літературознавчий нарис про життя та творчість Євстахія Івановського, відомого в Польщі, але не достатньо вивченого в Україні письменника, мемуариста, публіциста. Акцентовано увагу на зв’язок творчості Є.Івановського з українською тематикою. Використано достатню кількість літератури і джерел. Значення роботи полягає у популяризації маловідомих діячів культури, які жили і творили на території сучасної Житомирщини.

«Історія українського села. Глибочок та Крути». Автори Кондратюк Руслан Юрійович, Тунік Олена Вікторівна. Книга є підтвердженням того, що кожне село має власну дивовижну історію. Оманливою є думка, що маленьке село на кілька вулиць без жодних пам’ятних споруд не має в минулому цікавих подій або ж персоналій. Автори розкривають історію сіл Глибочок та Крути від сивої давнини до сьогодення й доводять, що кожне село багате на історичну спадщину.

У ІІ-й категорій (учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів):

«На варті гідності (пам’яті шести героїв революції)». Автор Єфремов Вадим Валерійович. Робота віддзеркалює трагічній історії Житомирського краю – смерть патріотів, що віддали життя за честь і волю українського народу. Автором зібрано великий об’єм фактичного матеріалу про загиблих Героїв Небесної Сотні, вихідців із Житомирщини. Цінними в цьому проекті є особисті коментарі друзів, родичів загиблих, які змогли точно описати внутрішню суть кожного з Героїв. Праця важлива нестандартним підходом автора до вирішення проблем сучасної історії Житомирщини, а викладений матеріал достатньо новаторський.

Переможців нагородять грошовими преміями, які виплачуватимуться з обласного бюджету. Одночасно з премією автору (авторам) роботи-переможця присвоюється звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії».

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera 15:22 Задушив приятеля, а тіло підкинув сусідам – жителя Звягеля ув’язнили на 9 років 15:00 Атмосферні фронти покинуть Україну, температура почне підвищуватися 14:40 Мобілізація за несплату аліментів: як це працюватиме 14:20 Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора» 14:00 “Доступні ліки”: отримуйте життєво необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою 12:40 Втома: причини і методи боротьби 12:20 Житомир і Куп’янськ підписали меморандум про співпрацю photo_camera 12:00 У ніч на 20 квітня на Житомирщині очікуються сильні заморозки 0-3° 11:41 Як отримати пільги на харчування у школах і садочках? ІНФОГРАФІКА 11:20 Два боєприпаси часів Другої світової війни виявили в Бердичеві і Звягелі 11:00 Військовим передали чергову автівку, придбану завдяки волонтерам 10:40 За ініціативи Мінветеранів Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up