Напевно, багатьом людям знайома ситуація, коли ви відправили своє резюме, в компанії їм зацікавилися, але в підсумку запрошення на співбесіду так і не надійшло.
В чому може бути причина? За допомогою сервісу grc(hh.ua) ми провели аналіз та отримали список основних причин, за якими хорошого резюме недостатньо для того, щоб бажана робота дісталася саме вам. Отже, менеджер з підбору персоналу звертає увагу:
на соціальні мережі;
супровідний лист;
рекомендації;
розповідь про себе та інших людей;
особисті якості та самопрезентацію.
А тепер розглянемо докладніше всі ці моменти.
Хороший рекрут повинен володіти навиком соціального скорингу, тобто вміти оцінити соціальні мережі потенційного працівника з метою визначення його людських та деяких професійних якостей. Завдяки сторінці в фейсбуці, Вконтакті або Інстаграмі менеджер може зрозуміти, наскільки цінності здобувача збігаються з цінностями компанії, чи буде йому комфортно в колективі. Іноді дана методика дозволяє оцінити зовнішні дані людини та визначити, чи підходить вага, зріст, привабливість людини для конкретної посади.
Шанси бути поміченим та запрошеним на співбесіду підвищуються, якщо крім банальних фраз про те, що ви шукаєте роботу або вас привабила вакансія, будуть питання про компанію, уточнення посадових обов'язків. Відправляти лист із вкладеним резюме, не вказавши тему — це 80% не бути почутим, а ось якщо ви додасте кілька супровідних пропозицій, це може значно підвищити шанси на успіх.
Якщо необхідно мати рекомендаційний лист, а його немає, ви не повинні впадати у відчай. Іноді рекрути дивляться на загальних друзів в соціальних мережах або готові навіть в неформальній бесіді з ними дізнатися про професійні якості, досвід здобувача, про його людські якості (пунктуальність, відповідальність, стійкість до конфліктів, гарне самовладання, ініціативність та ін.). Тому якщо у вас є люди, які можуть про вас розповісти з хорошого боку, це може стати заміною вашого рекомендаційного листа.
Якщо ви не допустили помилок і вас запросили на співбесіду, то тепер є всі шанси отримати бажану посаду. Залишається продемонструвати свою кращу сторону і впевненість у власних силах. Іноді таке неконкретне прохання як «Розкажіть про себе, що ми повинні знати про вас, чого ви встигли досягти в професії, назвіть 3 своїх негативних якості та ін.» може поставити в глухий кут. Тому підготуйтеся до відповідей заздалегідь. Подумайте, що б ви хотіли розповісти про себе. Вигадування на ходу буде відразу ж відмічено досвідченим рекрутом, і шанси на успіх будуть танути з кожним словом. Але не губіться: чітко відповідаючи на це прохання, ви покажете свою впевненість в собі і що не придумаєте історію на ходу.
Іноді на співбесіді просять розповісти, чому ви пішли з попередньої компанії, які негативні моменти були в минулому колективі. Як правило, такі прохання зазвичай не ставлять у глухий кут, адже що-що, а розповісти погане про інших любить кожна людина. Але не варто особливо зациклюватися на цьому моменті та видавати все погані сторони попереднього місця роботи — так ви можете уславитися пліткарем або конфліктною людиною, що стане причиною відмови в працевлаштуванні.
Повірте, перш ніж ви встигнете розповісти про свій досвід, практичні навички, готовність навчатися та працювати з повним запалом, менеджер з підбору персоналу встигне оцінити ваш зовнішній вигляд. Тому краще, якщо на співбесіду ви прийдете охайним, одягненим без зайвої помпезності, але і не дуже офіційно. Ваш образ повинен демонструвати відкритість та готовність до діалогу. У розмові не применшуйте своїх достоїнств, але і не намагайтеся ідеалізувати себе. Щирість та гнучкість під час розмови з рекрутом — 80% успіху.
Тепер ви знаєте, яких помилок варто уникати, щоб роздобути бажану посаду.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 18 від 25 червня 2025
Читати номер