Міськрада започатковує проєкт "Житомирський дрон"

Міськрада започатковує проєкт "Житомирський дрон"

Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Виникла ідея. Ми відпрацювали її з фондом Victory Drones, з Марія Берлінська та одним із наших військових підрозділів. Створили та допрацьовуємо онлайн-платформу.

Охочий збирати дрони матиме пройти реєстрацію. Далі — отримає змогу пройти навчання по складанню FPV-дронів. Для цього вже є алгоритм, є навчальні відео.

Після цього людина отримує доступ до компаній, які постачають запчастини. Потім — бачить перелік військових частин та їхні запити. Це будуть конкретні запити на конкретну кількість дронів, їхній тип, їхні конкретні технічні характеристики. Інженер обирає запит, який готовий закрити, і працює.

Відео дня

Коли дрони готові — через логіста їх передають на перевірку фахівцями на наявність «жучків» та іншого.Далі — дрон тестуватимуть на справність. Кожен дрон матиме свій номер. Кожен — буде в базі. На платформі буде «лічильник» із кількістю виготовлених FPV.

Коли військові фахівці протестували дрон, його передають військовим, згідно із запитом.

Після отримання акту, що в/ч отримала дрон, той, хто збирав дрон, отримує компенсацію в 6 000 грн з бюджету міста з урахуванням податків та зборів. Це приблизно 50 % затрат на виготовлення дрона",  - пояснює мер.

На ційже платформі можна буде задонатити тим, хто складає дрони, надати запчастини до дронів та зайнятись безпосередньо збиранням дронів. Донати будуть надходити на окремий рахунок Фонд громади Житомира/Zhytomyr Community Fund.

Також будуть публікуватись відео від військових, де показані як той чи інший дрон використовується.

Уже можна долучатися!

Сайт: https://dron.zt-rada.gov.ua

Або писати сюди через Signal: 050 023 91 48

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up