Мешканці мікрорайону Паперової фабрики знову скаржаться на чорний попіл у повітрі. ВІДЕО

Мешканці мікрорайону Паперової фабрики знову скаржаться на чорний попіл у повітрі. ВІДЕО

Мешканці мікрорайону «Паперова фабрика» вкотре б’ють на сполох через забруднення повітря, що спричиняється викидами Житомирського картонного комбінату (ЖКК).

Попри неодноразові скарги, офіційні звернення до екологічних служб та розголос у ЗМІ, ситуація залишається невирішеною.

Протягом останнього тижня в соціальних мережах з’явилося відео про те, як в районі Паперової фабрики падає чорний попіл і покриває суцільним шаром все навколо.

Екологічна ситуація в районі Паперової фабрики у Житомирі: 2021–2025

Ще у 2021 році жителі району Паперової фабрики масово скаржилися на чорний попіл, який вкривав вулиці, будинки та автомобілі. У соцмережах з’являлися численні відео, що підтверджували наявність забруднення. Місцеві мешканці звинувачували в цьому ЖКК, проте представники екологічної інспекції стверджували, що скарг на той момент не отримували, а остання перевірка комбінату у 2019 році не виявила порушень.

Відео дня

Журналісти намагалися отримати офіційний коментар від керівництва підприємства, але всі спроби залишилися безрезультатними. Тим часом проблема тільки загострювалася. Люди не могли відкрити вікна, а сніг, що випадав узимку, набував сірого кольору через частки сажі.

Станом на 2025 рік ситуація не зазнала суттєвих покращень. У березні мешканці знову повідомляли про випадки випадіння чорного попелу. Попри заяви місцевої влади та екологічних служб, що викиди знаходяться в межах норми, люди продовжують скаржитися на погіршення здоров’я, проблеми з диханням та алергічні реакції.

Влада та екологічні служби, як і раніше, вказують на необхідність офіційних звернень для проведення перевірок, а підприємство запевняє, що працює в межах екологічних стандартів. Водночас ЖКК активно розширює свої виробничі потужності, що, за словами мешканців, лише погіршує ситуацію.

Окрім екологічних проблем, район «Паперова фабрика» також стикається з іншими труднощами: відсутність нормального транспортного сполучення, нестабільне водопостачання та водовідведення, вирубка лісів у безпосередній близькості до ЖКК.

Ініціативна група мешканців мікрорайону продовжує активну боротьбу за чисте повітря. Люди готують колективні звернення до міської та обласної рад, екологічних служб та міжнародних організацій. Вони також підозрюють, що керівництво ЖКК свідомо ігнорує їхні скарги, намагаючись відвернути увагу соціальними ініціативами, такими як облаштування дитячих майданчиків.

Ситуація залишається напруженою. Зневіра у мешканців зростає, а відсутність реальних дій з боку компетентних органів лише підсилює соціальну напругу.

Незважаючи на роки боротьби, проблема забруднення району «Паперова фабрика» досі залишається актуальною. Влада та екологічні служби не поспішають втручатися, а підприємство продовжує свою діяльність, не зважаючи на обурення мешканців. Люди готуються до нової хвилі протестів та юридичних ініціатив, сподіваючись, що їх нарешті почують.

Раніше ми вже писали про цю проблему:

Жителі «Бумажки» скаржаться, що Житомирський картонний комбінат посипає вулиці сажею 

Мешканці мікрорайону «бумажка» скаржаться на чорний сніг

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (3)
  • Леся Ткаченко

    Раніше була інспекція по викидам, а зараз все вирішують гроші.
  • Таїсс Гусева

    Це не тільки Паперова фабрика, а й фірма Діакем, виробництво миючих засобів, а підприємство переробки медичних та інших відходів! Жителі міста навіть не уявляєте чим ми дихаємо, народ просто знищують!!!! І ніякої відповідальності!!!...
  • Людмила Томашевская

    Не хочуть витрачати гроші  на фільтри. Це тільки ми вміємо мовчати.

keyboard_arrow_up