Легендарна 95-та бригада запрошує на День відкритих дверей

Легендарна 95-та бригада запрошує на День відкритих дверей

95-та окрема десантно-штурмова бригада запрошує жителів та гостей Житомирщини на урочисте святкування та День відкритих дверей з нагоди відзначення 27-річчя з дня її заснування.

У цей день військові покажуть зразки військової техніки та озброєння, музей Бойової слави, умови проходження служби та проживання військовослужбовців, - повідомляє пресслужба ОДА.

До участі у заходах запрошуються усі охочі!

День відкритих дверей проходитиме 12 грудня 2019 року з 10.00 до 15.00 години

Місце проведення: територія військової частини (проспект Миру, 39 м. Житомир).

Нагадаємо, що Володимир Зеленський присвоїв ім’я загиблого Героя України Тараса Сенюка 13-у окремому десантно-штурмовому батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. А 9 грудня Голова Парламенту України Дмитро Разумков під час робочої поїздки до Житомирської області вручив відзнаки Верховної Ради військовослужбовцям 95-ої бригади.

Довідково. На підставі Директиви Генерального штабу Збройних Сил України  від 12.12.1992 року почалося формування 95 Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ у м. Суми.

Згідно з наказом Міністра оборони України  від 1 лютого 1993 року було ухвалено перемістити формування 95 Навчального центру в м. Житомир на 4606 базу зберігання озброєння та техніки ППО. Навчальний центр комплектувався з офіцерів-десантників, які після проголошення незалежності України повернулися на рідну землю, а також із найкращих військовослужбовців інших родів військ, які висловили бажання служити в елітних військах Збройних Сил, та були придатні за станом здоров’я. Формування перших підрозділів закінчилось в липні 1993 року. З того часу з’єднання в повній мірі приступило до навчань військовослужбовців за планом бойової підготовки Аеромобільних військ. 

У 1995-1996 роках 95 Навчальний центр у зв’язку з реорганізацією Збройних Сил України був переформований в 95 окрему аеромобільну бригаду.

В жовтні 2000 року згідно з державною програмою розвитку ЗС України 95 окрема аеромобільна бригада ввійшла до складу 8 Армійського корпусу.

Відповідно до спільної директиви Міністерства Оборони України та Генерального штабу України від 20.02.2016 року 95 окрему аеромобільну бригаду було переформовано у 95 окрему десантно-штурмову бригаду.

В квітні 2014 року 95 оаембр здійснює марш своїм ходом у напрямку території проведення антитерористичної операції для протидії терористичній загрозі у східних регіонах України.

Особовий склад брав участь у звільненні міст Слов’янськ, Краматорськ, Лисичанськ та інших населених пунктів Донецької та Луганської областей.

На початку серпня 2014 року, під час бойових дій на сході України, 95-та бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу.

Окрема сторінка – участь підрозділів частини 95 оаембр у боях за донецьке летовище – Донецький аеропорт ім.Прокоф’єва та участь у боях за м. Дебальцево. Підрозділи штурмових загонів утримували «коридор»  під час виводу підрозділів АТО з району виконання завдань м. Дебальцево.

Понад 150 військовослужбовців частини є кавалерами ордену «За мужність» та понад 50 лицарями  ордену «Богдана Хмельницького».

Більше ніж  70 військовослужбовців нагороджені медаллю «Захисник Вітчизни», а 7військовослужбовців нашої частини отримали відзнаку «Іменна вогнепальна зброя».

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (2)
  • Інна Кравчинська
    Вітаю! Шкода,що я знаходжусь не в Житомирі. Дякую 95 бригаді за мирне небо над нами!!! Бажаю всім міцного здоров'я,щоб був мир на всій Україні, нехай береже Господь і опіки Матінки Божої !!!!
  • Михаил Никитин
    Вось сапраўдная ўлада ў Жытоміры
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:57 Як відновити паперове посвідчення УБД, ОІВВ, ЧСЗ, якщо воно втрачене або непридатне для використання 17:00 У Житомирі відкрили виставку та презентували фотоальбом до 111-ї річниці Святослава Ріхтера 16:40 Державі має бути відшкодовано понад 1,5 млн грн збитків за засмічення лісу на території Овруцької громади 16:21 У Житомирі попрощалися із Захисником — Павлом Федоренком Від читача 18:39 Перевіряйте джерела: користуйтеся лише офіційними сайтами 16:20 В обласній філармонії відкрився Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера photo_camera 16:00 Неподалік Сонячного зіткнулися ВАЗ і Toyota: травмовано одного з водіїв 15:40 Прогноз погоди: у Житомирі буде хмарно і тепло 15:40 «Діалог влади та бізнесу»: Успіхи, виклики та перспективи розвитку тваринництва. ВІДЕО 15:23 Комунальні медзаклади долучилися до загальноміського весняного прибирання photo_camera 15:00 У Житомирі припинено чергову схему незаконного виїзду чоловіків за кордон під виглядом волонтерів через «Шлях» 14:40 На Житомирщині рятувальники продовжують боротися з пожежами в екосистемах photo_camera 14:20 Щеплення проти ВПЛ-інфекції: як це захищає від раку шийки матки? 14:00 Уряд ухвалив програму «Кешбек на пальне» 12:39 На Житомирщині засуджено двох осіб, які вимагали 15 тис. доларів США неіснуючого боргу у судді 12:20 На новій шахрайській схемі "допомога у викритті недобросовісних працівників банку" житомирянка втратила 350 тис. грн 12:00 Вразливі категорії українців отримають одноразову державну доплату у квітні 2026 року — рішення Уряду 11:41 За апеляційною скаргою прокурора ухвалено новий вирок мешканцю Ємільчинської громади за збут бойових припасів 11:21 З настанням теплої погоди в області виникло 85 пожеж в екосистемах, вогнем пройдено понад 35 га територій photo_camera 11:00 За крадіжку банківської картки і телефона судитимуть 20-річного малинця
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up