Ламінувати документи чи не ламінувати?

Ламінувати документи чи не ламінувати?

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ) підготувало роз`яснення щодо ламінування документів. Ділимося цією корисною і важливою інформацією з вами. 

Почнемо з того, що ламінування - це дуже популярний спосіб захисту документів від пошкоджень, бруду та вологи. Законодавство України не забороняє ламінування документів.

"Однак, важливо усвідомлювати, що ламінування може призвести до ускладнення або й унеможливлення вчинення певних дій, зокрема:

  • проведення експертизи, оскільки ламінований документ неможливо дослідити на предмет підробок;
  • внесення змін та доповнень до документу, оскільки на ламінований документ не можна поставити штамп, зробити відмітку або внести правки;
  • апостилювання документу.

Ламінування робить неможливим проставлення штампу апостиль, який необхідний для надання документу юридичної сили за кордоном", - пояснили у Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м.Київ). 

Відео дня

Як додали в управлінні, існують винятки щодо ламінування документів такі, як:

  • деякі документи, ламінування яких передбачено законодавством: посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, пенсійне посвідчення, диплом про освіту.
  • документи, що одразу виготовляються з полімеру - це паспорт ID-картка, пенсійне посвідчення, посвідчення водія, міжнародне посвідчення водія.

Рекомендації зі збереження документів:

  • обережно зберігайте офіційні документи. Уникайте ламінування документів, якщо це не передбачено законодавством.
  • замість ламінування використовуйте прозорі файли або папки.

"Пам'ятайте, що ламінування може здаватися безпечним способом захисту документів, але насправді воно може створити багато проблем у майбутньому, тому уникайте ламінування офіційних паперів, щоб не ускладнити процес їх використання. Зберігайте ваші документи з розумом!" - закликають у Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м.Київ). 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up