Кожна сімʼя, у якої народилася дитина, може отримати допомогу від держави у вигляді «пакунка малюка». ВІДЕО

Кожна сімʼя, у якої народилася дитина, може отримати допомогу від держави у вигляді «пакунка малюка». ВІДЕО

При народженні дитини кожна сім’я має право на отримання одноразової допомоги «пакунок малюка» у натуральній формі.

У ньому міститься комплект із понад 90 предметів і виробів, які знадобляться для догляду за немовлям у перші місяці його життя (підгузки, пеленки, ковдри, засоби гігієни, іграшки та інше). Усі речі обов’язково перевірені та сертифіковані. Загальна вартість такого пакунка – 6 778 грн.

Хто може отримати послугу?

Громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на її території; особи, яких визнано в Україні біженцями або особи, які народили дитину та потребують додаткового захисту.

Відео дня

Це можуть бути як біологічні батьки новонародженої дитини, так і її усиновлювачі, родичі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.

Як отримати?

«Пакунок малюка» можна отримати просто в пологовому будинку, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо незалежно від форми власності. Якщо там відсутній цей пакунок, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини слід подати заяву через електронний кабінет Мінсоцполітики або до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.

До кінця поточного року до пологових будинків Житомирщини планується доставити 1 139 «пакунків малюка». За бажанням батьків така допомога може бути змінена на виплату грошової компенсації.

Детальніше дивіться у відео.

https://www.youtube.com/watch?t=6&v=cHu0S3h7G6k&embeds_referring_euri=https://oda.zht.gov.ua/&source_ve_path=OTY3MTQ&feature=emb_imp_woyt

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up