Координаційний штаб інформує: пошукові заходи щодо зниклих безвісти здійснює винятково Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Координаційний штаб інформує: пошукові заходи щодо зниклих безвісти здійснює винятково Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

На адресу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який входить до структури Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, надходять численні запити від громадян щодо наявності прав на пошукові операції в інших осіб.

Як зазначають у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, за чинним законодавством, лише Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин наділений правом створювати, очолювати та контролювати роботу пошукових груп. Будь-які інші особи не мають права створювати та контролювати пошукові групи з розшуку зниклих безвісти.

«Маємо практику, коли українські та міжнародні організації залучаються до пошукової діяльності, але все це відбувається за відповідними правилами, за чіткими домовленостями та в межах чинного законодавства. Команда Офісу Уповноваженого завжди відкрита до співпраці», – зауважив Уповноважений питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, член Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олег Котенко.

Мінреінтеграції нагадує, що у разі зникнення людини під час бойових дій чи на непідконтрольних територіях слід дотримуватися чіткого алгоритму дій. Повідомити про зниклих безвісти можна на гарячу лінію: 0 800 339 247. Написати можна у месенджерах на номер: (095) 896-04-21 чи повідомити про зниклого особисто Уповноваженому за телефоном: (099) 792-01-26.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up