Контейнери для роздільного збору сміття: вдалий задум і необдумана реалізація

Контейнери для роздільного збору сміття: вдалий задум і необдумана реалізація

Містяни не так давно звернули увагу на конструкції, розставлені у центральній частині міста, які виявилися контейнерами для збору сміття.

Здавалося б, задум хороший: сміття збирається окремо, а потім утилізується в різний спосіб залежно від його природи.

Але на своїй сторінці Facebook користувач Serhii Dunev опублікував відео, на якому чітко видно, що відсортоване житомирянами сміття – метал, скло, папір і пластик – працівники комунальних служб просто скидають в одну купу. Тоді одразу виникає питання: а для чого взагалі цей проект?

Ми звернулись за коментарем до начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Юрія Мостовича.

Юрій Мостович: Так, дійсно, був проект по бюджету участі по контейнерах для роздільного збору сміття. І цей проект переміг. Ми виготовили ці контейнери та згідно з документацією проектанта та його локації, ми ці контейнери розставили ще на День міста. Коли ми зробили цей проект, то проектантом не було передбачено, ким буде вивозитися сміття, кому потрібно брати на баланс ці контейнери. Проектант також не передбачив і машину, яка повинна вивозити це сміття, тобто взагалі, крім самих контейнерів, не було ніякого розрахунку. Ми зараз думаємо, кому поставити на баланс ці контейнери, яка техніка необхідна для того, що їх вивозити.

Друге питання – це все ж роздільній збір. Ми намагаємося навчити людей, щоб вони розділяли сміття. На даний час бачимо, що в цих баках все вкупі. Тобто люди не розуміють, для чого потрібно розділяти сміття. У Житомирі є спеціалізована фірма, яка займається сортуванням сміття, – це ПП «ВЖРЕП № 4». Ми зараз ведемо з ними переговори з приводу того, чи мають вони змогу взяти на баланс ці контейнери та розділяти сміття. Тому що не кожна фірма взагалі з цим впорається. Якщо ЖЕК № 4 візьметься за це, то буде добре, якщо ні – нам доведеться вирішувати це питання із залученням додаткових коштів. Але все це зараз на стадії вирішення.

Все, що зараз коїться з цими контейнерами, повинна була передбачити конкурсна комісія та залучені експерти. Але вони не дуже переймалися цим питанням, і ось що ми маємо на наших вулицях. Повинні бути прораховані питання, кому на баланс надати ці контейнери, а зараз це вже головний біль для міста. Потрібні маленькі машини для вивозу сміття, оскільки контейнери стоять у центрі міста і велика машина туди не заїде.

Руслан Мороз: Ще одне питання: а хто розставляв ці контейнери? В нас місто і так не надто вражає архітектурою та дизайном. А зараз ці контейнери просто псують зовнішній вигляд міста. До того ж вони стоять в дуже неочікуваних місцях.

Юрій Мостович: Ці контейнери вже прибираються. Ми розставляли їх до Дня міста. На площі їх залишиться по одному-два. Але вони залишаться тільки тоді, якщо ми будемо чітко знати, хто їх буде прибирати та вивозити сміття. Декілька контейнерів ми вже прибрали, наприклад, від афганського пам'ятника.

Руслан Мороз: У попередні роки вже були по місту розвішені урни, подекуди вони залишилися. Але більшість з них вже знищені, просто спалені недопалками. Як зараз справи з антивандальністю вже у нових контейнерів?

Юрій Мостович: Так, їх залишилось не так багато. Вандалізм процвітає. Наприклад, у Вінниці вже пробують закопувати контейнери під землю і зверху залишається тільки наземна частина. Ходять чутки, що в Житомирі також розглядають цю схему. Але поки люди не звикнуть до цивілізації, навряд чи це буде мати сенс. Контейнери, яки зараз встановлені, все ж мають невеличкий захист від вандалів. Там щось на зразок «контейнера в контейнері». До того ж ми намагаємось ставити їх там, де є камери відеоспостереження.

Нагадаємо, різнокольорові металеві урни для роздільного збору сміття були закуплені в рамках реалізації одного з проектів бюджету участі-2016 – «Житомир – НЕ смітник!». Автором даного проекту на сайті міськради зазначено Ірину Мороз. А метою проекту є очищення міста від забрудненості, організація роздільного збору сміття (папір, скло, пластик, метал, біовідходи), переробка відходів. Ось тільки з переробкою відходів і вийшло непорозуміння.

У рамках проекту було закуплено 190 спеціальних сміттєвих баків для роздільного збору сміття.

Бюджет проекту – 969 000 гривен. Вартість однієї маленької урни – 2600 грн, а великої – 4600 грн. Об'єкти мають антивандальне покриття і повністю виготовлені з металу. Крім того, маленькі урни мають спеціальні пристосування для збору недопалків.

Руслан Мороз

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up