Коли можна не приходити до ТЦК після вручення повістки - причини

Коли можна не приходити до ТЦК після вручення повістки - причини

Підстави неприбуття за повісткою до ТЦК мають бути підтверджені документами.

В Україні існують законні підстави через які громадянин має право не прийти у ТЦК після отримання повістки. Втім, причини обов'язково мають бути підтверджені документами відповідних уповноважених органів, установ та організацій.

За яких причин можна не прибути до ТЦК і СП після отримання повістки, читайте у матеріалі ТСН.ua.

За статтею 22 закону України Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, визнаються:

Відео дня
  • перешкода стихійного характеру;
  • хвороба громадянина;
  • воєнні дії на відповідній території та їх наслідки;
  • інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

Зазначається, що військовозобов'язаний, у разі неприбуття до ТЦК, зобов’язаний не пізніше трьох діб - від визначених у повістці дати і часу прибуття до військкомату, повідомити про причини неявки. Це можна зробити через звернення до зазначеного у повістці ТЦК або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у термін, що не перевищує сім календарних днів.

Якщо правила військового обліку буду порушено, то на таких громадян чекає постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від 17 000 до 25 500 грн. Якщо штраф не буде сплачений, на порушників можуть відкрити виконавчі провадження та почати стягнення з рахунків.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (2)
  • Іван

    Користуюсь цим сервісом https://scanbe.io/mvswantedperson , тут я завжди можу дізнатися чи не є в розшуку та чи нема мені призначеного штрафу ТЦК. Сервіс надає можливість перевірити свою інформацію щодо розшуку, а також перевірити наявність штрафів від Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це дуже зручно, оскільки дозволяє заздалегідь дізнатися про можливі проблеми, пов'язані з правовими питаннями чи мобілізацією, без необхідності особисто відвідувати установи.

  • Олег Сазонов
    Дякую за пояснення.

keyboard_arrow_up