Історія одного ОСББ, або Не «Хлібом Полісся» єдиним…

Історія одного ОСББ, або Не «Хлібом Полісся» єдиним…

Ми рідко замислюємось над тим, яку роль в нашому швидкоплинному житті відіграють певні реалії, на які ми не те щоб не впливаємо, а до яких просто змушені пристосовуватись, виконуючи, швидше за все, роль статистів.

Одні з цих реалій є короткочасними, одноденками, інші настільки глибоко увійшли в нашу буденність, що стосуються абсолютно всіх без виключення. Саме одній з них і судилось стати головною дійовою особою нашого захоплюючого серіалу.

З раннього віку кожна дитина (навіть і та, що не знає назв багатьох речей, що її оточують) розуміє магічне слово – абревіатуру ЖЕК. Але якщо для дитини великого смислового навантаження вона не несе, то для кожного дорослого ЖЕК – це щось на кшталт «масонської» організації, дорогу до якої знають всі, гроші несуть вправно, однак достукатись до головних масонів не можуть, бо вони ніколи і ні перед ким не звітують. Ще за часів відсутності комп’ютерної техніки, спілкування між ЖЕКом та людьми проходило дистанційно: ми про все дізнавались з дошки оголошень, рішення приймались без нашої участі, права на отримання зворотньої інформації (окрім, звичайно, прописки або довідки про склад сім’ї) були максимально обмежені. Однак, відверто кажучи, щось все-таки робилось: латались дірки в асфальті, ліпилися хомути на прогнилих трубах, тижнями стояли розритими каналізаційні споруди тощо. Але це «щось» гарно відображалось у магічних цифрах комунальних квитанцій, перевірити чи відслідкувати правильність яких для пересічного жителя було практично неможливо. І до цього довелось пристосовуватись та звикати хоча б навіть тому, що змінити щось реально було неможливо.

Серед житлово-експлуатаційних організацій ЖЕК №1 був не гіршим і не кращим. Змінювались начальники, інженери, електрики, сантехніки, адреси розташування. Не змінювалось лише одне – ставлення до людей, які, між іншим, своєчасною оплатою «комуналки» утримували на плаву всю цю армію «народних слуг». Але люди жили у очікуванні змін на краще. Однак в 2016 році абсолютно не очікувано сталася одна цікава подія, про яку до останнього часу більшість мешканців навіть й гадки не мало: ЖЕК №1, як за рухом чарівної палички, з комунальної структури перетворився у приватне підприємство ПП «ЖЕП №1 міста Житомира». Помітно було лише одне: кудись зник колишній начальник ЖЕКу Волощук М.М. (який, між іншим, досить добре виконував свою роботу та знався на господарській роботі. Це був останній начальник ЖЕКу, якого знали в обличчя та який час від часу з’являвся на території будинків). Ну що тут поробиш: було комунальне, стало приватне, аби війни не було. 

А хто ж власники? Доля обрала найкращих, з величезним «господарським досвідом» заробляння грошей з повітря. До речі, статутним капіталом новоствореної структури стали 40 тисяч гривень (всього по 10 тисяч на кожного акціонера). Це, по суті, дрібниця, особливо якщо враховувати, що ЖЕК – невичерпне джерело доходу для будь-якого власника. Перш ніж купляти харчі, медикаменти, одяг, кожен власник квартири оплатить комуналку.

Отже, на розсуд читача команда ПП «ЖЕП №1 міста Житомира та її послужний список. 

А хто ж четвертий? Місце ще одного акціонера було милостиво віддано вже відомому нам колишньому начальнику ЖЕКа Волощуку М.М. в якості певної компенсації, оскільки його ледь не довели до інсульту його новоспечені колеги, розвалюючи на той час все ще комунальне підприємство «ВЖРЕП №1». Якщо не брати до уваги останнього акціонера, досвід ведення комунального господарства на рівні міста у всіх власників «беззаперечний». А хто ж перша особа? Наш читач має здогадатись, що це міг бути лише Шепіль Л.І., оскільки мав найбільший досвід не лише випікання хліба, а й створення «новоспечених» структур. Є ще одна вагома причина чому саме пан Шепіль Л.І. мав бути «центровим» в цій команді гравців. Ця людина має прямо-таки колосальний досвід у веденні судових баталій не лише як позивач, але й як відповідач. В судовій системі Житомирщини зареєстровано 14 судових позовів між Шепелем Л.І. та іншими юридичними структурами. Наведемо лише два з них, оскільки саме позови проти пана Шепіля змусили його змінювати назву своїх компаній, щоб уникнути сплати боргів. 

Зокрема, з 1 липня 2019 року в Господарському суді м. Житомира знаходиться справа №906/639/19 між Акціонерним товариством «Житомиробленерго» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Приватного підприємства «Житлове експлуатаційне підприємство №1 міста Житомира» боргу в сумі 6 тис. 661 грн заборгованості за спожиту електроенергію згідно договору про постачання електричної енергії №509 від 19.10.2018. І це в той час, коли серед мешканців будинків ЖЕКу №1 боржників по електроенергії практично не було! 

У січні 2020 року в житті будинків 92 та 94 по вул. Чуднівській сталась дійсно вагома подія: на загальних зборах мешканців було одностайно прийнято рішення про створення ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків). Однак, враховуючи гостроту моменту, автори цієї статті пропонують свою власну інтерпретацію ОСББ – Особливий Спецпідрозділ Боротьби з Бандитизмом. 

Зайвим буде говорити про те, що як самі збори, так і процедура реєстрації ОСББ були проведені з повним дотриманням законів України, про що і свідчить отриманий офіційний документ. 

А от згідно з Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку від 29.11.2001р. №2866-III протягом 3-х місяців після створення об’єднання ЖЕП зобов’язаний передати примірник технічної документації (техпаспорт, план інженерних мереж, тощо). У разі невиконання закону, колишній балансоутримувач (тобто ЖЕП) може бути притягнутий до відповідальності в судовому порядку.

Але ні звітувати, ні передавати документацію ЖЕК і не збирався. Реакція Шепіля Л.І. була більш ніж прогнозованою. 4 березня 2020 року утворилась нова структура – ПП «Управлінська компанія Житлово-експлуатаційне підприємство №1», яка існує наразі, як і ПП «ЖЕП №1 міста Житомира». А що ж власники? Троє з них (а саме Батюта М.М, Герасимчук І.М. та Волощук М.М.) пішли, мабуть, шукати іншої долі, а новими господарями стали Леонід Шепіль та його сини – Ігор Шепіль та Геннадій Шепіль. Не виконавши зобов’язань, передбачених «Договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком» від 01.05.2018 (який між іншим закінчився ще 1 червня в 2019 році), не відзвітувавши перед жителями по кошторису витрат за 2018-2019 роки, засновники приватного ЖЕКУ встигли, тим не менш, розклеїти на будинках нові тарифи (4.81 коп. за квадратний метр замість 4.01 коп., як передбачено договором), звинувативши новостворене ОСББ у невиконанні якихось зобов’язань та почали неприховану агітацію мешканців не сплачувати кошти в ОСББ. «Новоспечений» ЖЕП і надалі продовжує імітувати господарську діяльність на території будинків, доводячи її до абсурду. Тепер же під гаслом боротьби з коронавірусом всі під’їзди будинків засмічені не чим-небудь, а звичайною хлоркою, від якої більше шкоди, ніж користі.

На цьому можна було б поставити крапку. Однак хочеться закінчити на оптимістичній ноті. Ініціативу створення ОСББ підтримали керівні органи на рівні міста. 

Ну і зовсім останнє. Хотілося б звернутися до панів Шепілів. У вас ще є трохи часу. Документацію на будинки все одно потрібно віддавати. Вам слід змиритися з тим, що ваша управлінська компанія доживає останні дні. Майбутнє не за вами.

Депутат Богунської районної ради Лариса Харчук

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
18:13 Подружжя з Києва переправляло комплектуючі до зброї за кордон: на Житомирщині СБУ блокувала канал збуту 17:54 В яких випадках потрібна довідка в дитячий садок після тимчасової відсутності дитини 17:30 У Житомирі стартував чемпіонат Десантно-штурмових військ ЗСУ з футзалу 17:00 Кращі з кращих: колективи Романівського РБК вибороли перше місце в обласному фестивалі Від читача 10:49 В Українських Карпатах визначать 50 найкращих для відвідування місць 16:40 Максим Степанов: МОЗ розширює пакет послуг для лікування онкологічних захворювань 16:20 Керівник товариства з Новограда-Волинського ухилився від виконання судових рішень майже на один мільйон гривень: прокуратура передала справу до суду 16:12 У Житомирі реконструювали частину Нового бульвару – житомиряни в шоці. ФОТО. ВІДЕО play_circle_filled photo_camera 16:00 Кінотеатр Франка у Житомирі запрошує на "тихі сеанси" 15:40 До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту – Житомирське пекло 15:35 Житомирщина увійде в туристичний маршрут по місцях Бальзака від Франції до України 15:21 Уряд надав компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії 15:00 Власна квартира під офіс. Або чи можна використовувати своє житло у підприємництві 14:40 У "Яблуневому саду" на Богунії невідомі зрізали декілька молодих дерев 14:20 Безпліддя – не вирок! Медичний центр «Матерна» допомагає стати щасливими батьками 14:00 1 лютого розпочнеться реєстрація на ЗНО 2021 13:00 Готуйте санчата: зима повертається 12:40 П’ять хвиль житомирського тарифного мітингу: хронологія подій photo_camera 12:18 Штрафи й пеня за невчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть - уряд 12:02 Ілон Маск їде у Житомир?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up