Спецтема: карантин

Історико-патріотичне об'єднання «Пошук» знову знайшло останки воїнів часів Другої Світової війни

Історико-патріотичне об'єднання «Пошук» знову знайшло останки воїнів часів Другої Світової війни

Історико-патріотичне об'єднання «Пошук» 26 березня на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці повідомило про нові жахливі знахідки.

«79 років тому на маленькому клаптику землі в селі Семенівка Бердичівського району відбулася справжня трагедія. Радянські солдати отримали наказ відбити Бердичів у липні 1941-го року. Атака відбувалася без попередньої розвідки, і коли шеренги солдат вийшли на край села, по них відкрили вогонь німецькі кулемети та артилерія. Наслідки були жахливі... За 2019-2020 роки на людських городах декількох садиб групою «Пошук» (м. Житомир) та нашими помічниками з Бердичева було виявлено останки 14 воїнів, а за 24 березня до цієї цифри додалось ще 5 солдат. Загалом на сьогоднішній день знайдено 19 воїнів РСЧА, які загинули тут в липні 41-го», - йдеться в повідомленні.

24 березня продовжили роботу на людських городах. На початку дня в садку були знайдені останки солдата. На жаль, він лежав неглибоко, і його розпахали сільськогосподарською технікою. На квадраті 2х2 вдалося зібрати деякі фрагменти кісток та половинку ладанки зразка 25 року. 

Трохи згодом неподалік виявили ще одного солдата і майже та сама картина, що і попередній боєць. Мала глибина та побиті і переорані рештки. Диск Д-27, протигаз та й все...

Після цього вирішили перевірити більш детально місця, де раніше знаходили солдат, і от за кілька хвилин вже мали глибокий сигнал. Розкопавши яму, змогли побачити, що в ній знаходяться останки 3-х солдат РСЧА. З солдатами були каски СШ-36 та СШ-39, фляги, протигази, саперні лопатки, ложка, ємність для зубного порошку, а саме головне - 3 медальйони типу ладанка. 

Всього за 24 березня знайдено 5 солдат РСЧА та 3 медальйони типу ладанка зразка 1925 року.

Шансів у медальйонів мало, проте в нашій справі надія вмирає останньою.

 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up