Громадська рада при ЖРДА виявила ряд порушень щодо виконання програми «Питна вода»

Громадська рада при ЖРДА виявила ряд порушень щодо виконання програми «Питна вода»

Дана програма була прийнята в Житомирській області на період з 2006 до 2020 року. Втім, з 2016 року виділяти кошти на цю програму  перестали, що і стало приводом для перевірки.

За словами ініціатора перевірки, члена Громадської ради при Житомирській РДА Руслана Тодоровича, до 2016 року кошти на цю програму в області виділялись потійно для поліпшення якості води, ремонту водогонів.

«Однак з 2016 року ці кошти перестали виділятись, тому це питання й зацікавило, і відповідно за моєї ініціативи була створена комісія. Наша робота мала два завдання: контроль за поверхневими водами і якість постачання послуг питної води. З поверхневими водами більш-менш якась робота велась, але до мене звернулись з Бердичева на рахунок річки Гнилоп'ять, яка там дуже сильно забруднюється. У них це питання піднято навіть до Верховної Ради, є ряд кримінальних справ. Коли ми звернулися, спочатку райдержадміністрація взагалі не хотіла нічого чути, ніби проблеми немає, вона є там в районі, а тут річка не тече, тому проблеми і немає. Коли все ж таки ми домоглися провести перевірку, то виявилось, що до цього часу райдержадміністрація жодного разу не ініціювала перевірки цієї річки, яка проходить в межах Житомирського району. Тобто це була перша перевірка», – розповів член Громадської ради.  

Відтак, як повідомив Руслан Тодорович, перевірка зроблена була взимку, а в цей період визначити забрудненість майже неможливо.

«Взимку мул осідає далеко під льодом і знаходиться в спокої, виявити забруднення неможливо. Ми попросили провести повну перевірку, однак провели її частково, тому визначити наявний рівень забрудненості у річці так і не вдалося. Ми знову попросили зробити повну перевірку вже весною, райадміністрація пообіцяла провести, і наскільки відомо, виділили навіть 500 тис. грн, щоб лабораторний центр провів дану перевірку», – сказав член Громадської ради.

Щодо якості постачання послуг води, то там все набагато гірше, ніж з поверхневими водами.

«Ситуація в тому, що лабораторний центр сам заміри не робить, він приймає, і на тому все, а хто й звідки привозить воду - цього ніхто не контролює, це вже перше порушення законодавства, яке було виявлено. Загалом у нас чотири постачальники. Однак проблема виникла з постачальником Високої Печі, там провести перевірку не вдалося, і зараз ми будемо звертатись до різних інстанцій з цього приводу», – зазначив Руслан Тодорович.

У своєму зверненні Громадська рада при ЖРДА зазначає: «2 лютого 2018 року в Житомирській РДА за ініціативи Громадської ради при ЖРДА було проведено круглий стіл по темі: “Проблеми якості питної води в Житомирському районі та виконання Законів України, пов’язаних з наданням послуг питного водопостачання та водовідведення”.

Модератор: член Громадської ради – Тодорович Р.В. (ГО “РАДА”ВІЛЬНИЙ РУХ”). На засідання були запрошені представники: прокуратури, ЖОЛЦ МОЗ України, Екоінспекції області, відділ ЖКХ ЖРДА, Держпродспоживслужби області, представникі громадськості. В ході засідання з’ясували, що екоінспекція та держпродслужба в своїх діях зв’язані мораторієм на перевірки, навіть якщо порушення на поверхні і виявлено забруднення навколишнього середовища. Контроль практично не ведеться, немає можливості негайного реагування в зв’язку з потребою отримання дозволу на позапланову перевірку. Цей дозвіл отримується розтягнуто в часі, тому що потребує крім збору підтверджуючих фактів порушення документів згоди міністерства», – йдеться в тексті звернення.

Також комісія зазначає, що з отриманої та опрацьованої інформації Громадською радою було з’ясовано, що є проблеми недодержання законодавства та його грубого порушення при наданні послуг водопостачання та водовідведення. А саме, формально виконуються нормативи НКРЄКП розрахунку вартості, не додержуються прийняті МОЗ України показники якості та не робиться перерахунок в зв'язку з цим, тим самим порушуються права споживачів послуг. Державні та приватні суб’єкти господарювання, які є монополістами, впроваджують стратегію щодо запровадження нових, більших тарифів без будь-якого прозорого, аргументованого представлення розрахунків. В даному випадку не йдеться про необхідність впроваджувати занижені тарифи, але будь-яке підвищення має бути аргументоване та базуватись на прозорих економічних розрахунках.

«Прозорий аудит із залученням представників громадськості дозволить уникнути кризи неплатежів і водночас змусить суб’єкти господарювання, які займають монопольне становище у сфері надання послуг, нести  відповідальність за кожну копійку, закладену у вартість наданих послуг», – йдеться у тексті звернення Громадської ради при Житомирській РДА.

Тож враховуючи все вищезазначене, Громадська рада при  ЖРДА вважає за доцільне створити в області комісію з фахівців та представників активної громадськості з повноваженням перевірки додержання законності рішень місцевих рад в частині тарифоутворення та просить донести до Кабінету Міністрів України їх висновки з цього питання".

Алла Герман

 

Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

16:55 Що подивитися на вихідних 16:30 У листопаді Житомир знову прийматиме П'яту Міжнародну Хореографічну Асамблею імені  Н.Скорульської 16:12 У Житомирській області за один день виявили два розшукуваних авто 16:00 Підозрюваного у вбивстві жителя Попільнянського району поліція затримала… на кладовищі Від читача 00:07 Петро бурак 2-гий найкрасивіший хлопець світу по версії журналу ENGUIDE 15:45 Сьогоднішні ціни на Житньому ринку 15:20 В «Корисній програмі» розповіли, як правильно вибрати варену ковбасу 15:00 В Україні почнуть платити за «стукацтво» 14:40 Рада ухвалила закон про перевірку субсидіантів та пенсіонерів 14:20 Двоє дівчаток з Вінниччини втекли з дому, прихопивши велосипед, бутерброди, термос із чаєм і… подушку 14:00 Вакцинація від грипу 2019: усе, що потрібно знати житомирянам 12:42 Годинник переведуть на зимовий час: коли і як адаптуватися 12:38 У Житомирі стартував Українсько-польський бізнес-форум 12:02 За результатами земельних торгів, проведених з початку року, місцеві бюджети Житомирщини отримають понад 4 млн гривень 12:01 У Ружинському районі 33-річний чоловік після спільної пиятики вбив односельця 12:00 На громадських слуханнях щодо вартості проїзду в громадському транспорті Житомира не підтримали жодного рішення 11:51 На що звертають увагу роботодавці на співбесіді? 11:41 Літня житомирянка віддала шахраям 20 тисяч гривень за "порятунок" сина 11:21 Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проект e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок 11:01 На Житомирщині прокуратура через суд зобов’язала фермерське господарство звільнити самовільно зайняті майже 2 га землі вартістю понад 340 тис. грн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up