Громадянин Білорусі намагався вивезти з України старовинні книги без Свідоцтва на право вивезення

Громадянин Білорусі намагався вивезти з України старовинні книги без Свідоцтва на право вивезення

Про це повідомила Житомирська митниця ДФС.

У зоні митного контролю пункту пропуску «Виступовичі» працівники управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Житомирської митниці ДФС спільно з відділом прикордонної служби «Овруч» припинили спробу переміщення через митний кордон України старовинних книг.

 Водій транспортного засобу прямуючи з України до Р. Білорусь обрав смугу руху «зелений коридор» чим заявив про те, що переміщувані ним товари не підлягають письмовому декларуванню і не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження.

 Працівники митниці запропонували громадянину Р. Білорусь перейти на смугу руху «червоний коридор» для проходження поглибленого огляду. В багажному відділенні автомобіля серед особистих речей виявлено друковані видання: «Псаломь сто-осмнадцатий», рік видання 1891, Псалтир без дати видання.

 За даним фактом складено протокол про порушення митних правил, книги вилучено.    

Довідка.

Статтею 1 Закону України від 21.09.1999 №1068-ХІV "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей", визначено що культурні цінності - об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню,   відтворенню та охороні відповідно до законодавства України, а саме, серед іншого, старовинні книги та інші видання, що становлять історичну, художню, наукову та літературну цінність, окремо чи в колекції.

Відповідно до статті 13 підставою для пропуску культурних цінностей за межі митної території України є Свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей.

Виходячи з Переліку сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю не потрібен, затверджено наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 №258 «Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України», для вивезення творів друку, виданих до 1945 року, необхідно отримати дозвіл.

 

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up