Депутата сільради підозрюють у незаконному видобуванні бурштину

Депутата сільради підозрюють у незаконному видобуванні бурштину

Діяв він у складі злочинної групи, інших учасників якої прокуратура Житомирської області також збираться притягнути до відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

У понеділок, 29 січня 2018 року, прокурор Житомирської області Любомир Війтович, відповідно до вимог глави 37 КПК України, вручив депутату сільської ради, що в Олевському районі, підозру у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 240 (незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене організованою групою) КК України.

Також повідомлено про підозру у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення у складі організованої злочинної групи ще чотирьом особам, які діяли спільно із депутатом сільської ради.

Установлено, що житель Олевського району, з метою незаконного збагачення, влітку 2017 року створив і очолив організовану групу, до складу якої увійшли місцеві жителі (серед них і депутат сільської ради) для спільного незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення – бурштину.

Таким чином злочинна група, діючи з вересня по листопад 2017 року,  порушуючи вимоги Кодексу України про надра, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», не маючи відповідних дозволів, незаконно видобувала бурштин на території Поясківського та Тепеницького лісництв ДП «Білокоровицьке лісове господарство».

Злочинну діяльність викрито та припинено працівниками Управління захисту економіки в області Нацполіції, а незаконно видобутий бурштин, знаряддя і засоби вчинення злочину вилучено.

Під час досудового розслідування організатор і три співучасники групи  визнали вину у повному обсязі, сприяли розкриттю злочину, у зв’язку з чим між ними та прокурором укладено угоди про визнання винуватості. Наразі у кримінальному провадженні за ч.3 ст. 28, ч. 2 ст. 240 КК України затверджено обвинувальний акт та скеровано до суду для розгляду по суті.

Досудове розслідування стосовно п’ятого члена групи, підозрюваного за ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 28, ч. 2 ст. 240 КК України, виділено в окреме кримінальне провадження та перебуває на стадії закінчення.

Розслідування проводило слідче управління Головного управління Нацполіції в області.

Державне обвинувачення у суді забезпечуватиме прокуратура області.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 Відсьогодні стартує Національний тиждень безбар'єрності 17:27 На Житомирщині виявлено грубе порушення правил рибальства зі збитками понад 471 тис. грн photo_camera 17:00 Художньо-креативний проєкт «Воробейки. Голос форм 2026» у Житомирі 16:42 Житомир на Всесвітньому урбаністичному форумі (WUF13) в Баку photo_camera Від читача 09:54 Жахлива ніч для столиці: росіяни вдарили ракетами та безпілотниками по всіх районах Києва 16:31 «Золото» та «срібло» — у ветеранів Житомирщини: результати чемпіонату Федерації України з веслування на човнах «Дракон» категорії "Незламні" 16:20 Реконструйоване відділення екстреної медичної допомоги КП "Лікарня №2 ім. В. П. Павлусенка" ЖМР відповідає сучасним стандартам безбар’єрності 16:00 У Житомирі затримали грабіжника, який зірвав з шиї чоловіка золотий ланцюжок 15:41 На дорозі Житомир – Чернівці розпочато роботи з реконструкції підходів до шляхопроводу photo_camera 15:20 Схеми незаконного виїзду чоловіків призовного віку викрили на Житомирщині: трьом особам повідомлено про підозру 15:00 За нічну зміну патрульні задокументували 4 факти керування транспортними засобами автомобілями нетверезими водіями 14:40 Останній тиждень травня принесе прохолодну погоду, часом з дощами 14:20 Троє житомирських студентів отримають стипендії Кабінету Міністрів України 14:00 Україна отримала партію ліків для лікування дітей із вірусним гепатитом С 12:41 Понад 100 пластунів взяли участь у триденному пластунському таборі photo_camera 12:21 У Житомирі відбулися змагання шкільної ліги з футболу «BGV KIDS»: результати photo_camera 12:00 На Шодуарівській набережній у Житомирі офіційно відбулися всеукраїнські змагання з веслування на човнах «Дракон»! 11:39 Щитоподібна залоза: маленький орган із великою відповідальністю 11:20 В Озерному відбувся пам’ятний захід, присвячений Дню Героїв photo_camera 11:00 Гороскоп на тиждень 25 - 31 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up