Естонія допоможе у відбудові Житомирщини

Естонія допоможе у відбудові Житомирщини

У цьому запевнив  Посол Естонської Республіки в Україні Каімо Кууск, який вчора відвідав наше місто. Про це розповів голова  військової адміністрації Віталій Бунечко.

Зараз в області налічується понад 2200 зруйнованих й пошкоджених об'єктів. Серед них – житлові будинки, заклади освіти, медицини, культури, адмінбудівлі та промислові підприємства. Держава, що перебуває у стані війни, не має змоги одночасно виділити колосальні кошти, щоб відновити усю інфраструктуру, тому Україна активно працює над тим, щоб залучити міжнародних партнерів до цієї масштабної роботи.

24 травня на Житомирщині зх візитом перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каімо Кууск, який є активним лобістом й провідником відбудови нашого краю. Під час його візиту до Житомира високий гість разом з очільником Житомирської ОВА Віталієм Бунечком оглянули один із яскравих прикладів російських військових злочинів на території області – зруйнований ліцей №25 – перлину освітньої спільноти, де навчалися та працювали  понад 1300 викладачів та учнів.

Ліцей не підлягає до відновлення й найближчим часом розпочнеться демонтаж залишків будівлі. На цьому прикладі весь світ мав можливість переконатися, у підступності російських окупантів. Матеріали зібрані за цими руйнуваннями стануть доказом в Гаазькому трибуналі.

Приємно, що Естонія готова допомагати відбудовувати Житомирщину та співпрацювати у питанні інвестицій та розвитку бізнесу. Насамперед спільно з міністерствами естонського уряду обговорено перелік об’єктів для відновлення, який був переданий Житомирською ОВА, а також дорожню карту цього процесу.

 Також влада Естонії має намір залучити інших партнерів, зокрема фінансових, а також інші країни, щоб спільно долучитися до відбудови будинків, дитячих садків і власне забезпечити реалізацію великих інфраструктурних проєктів.

Маємо надію, що вже за кілька років Житомирщина не лише відновить свій довоєнний потенціал, а стане областю куди захочуть приїздити, щоб оселитися та жити саме тут.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up