Експерти групи TADAT оцінили роботу житомирських податківців

Експерти групи TADAT оцінили роботу житомирських податківців

У рамках роботи експертів оціночної групи TADAT та представників Європейського Союзу, які розпочали свою роботу у органах ДФС, у Головному управлінні ДФС у Житомирській області відбулась зустріч із іноземною делегацією.

Система TADAT оцінює ефективність національного податкового органу відповідно до дев’яти Ключових областей результативності. Зокрема, йдеться про ефективність управління ризиками та доходами, своєчасність подання податкових декларацій та сплати податків, декларування достовірних даних. Це універсальний інструмент, що дозволяє виявити сильні і слабкі риси системи податкового адміністрування будь-якої країни.

Як поінформували у Головному управлінні ДФС в області, в ході зустрічі начальник ГУ в області Олександр Лавров ознайомив експертів із економічно-конкурентними перевагами Житомирської області та презентував досягнуті результати роботи управління, зокрема динаміку збору надходжень до бюджетів усіх рівнів, структуру податків і платежів в цілому та у розрізі основних видів економічної діяльності області, стан розрахунків з відшкодування платникам податку на додану вартість.

Окрему увагу було приділено одному із ключових блоків результативності TADAT, а саме – ефективному управлінню ризиками, обговорено питання процедури відбору платників для включення  до плану – графіка проведення документальних перевірок, акцентовано увагу на перевірках фізичних осіб. Інший напрямок роботи, який було обговорено -  це робота юридичної служби, взаємодія, як з платником так із судовими органами в процесі оскарження рішень ДФС.

Не залишився поза увагою експертів оціночної групи TADAT такий напрямок, як відшкодування ПДВ.

Під час дискусій представника оціночної групи Фаріс Фінка зацікавило, які фактори вплинули на зростання надходжень до місцевих бюджетів, та зокрема на значну питому вагу у структурі надходжень податку з доходів фізичних осіб.

Керівники структурних підрозділів надали вичерпні відповіді на запитання керівника оціночної групи експертів  TADAT пана Нес Баркі Вольф, експерта групи Енн Андреассон та постійного радника ОТД Казначейства США при ДФС Фаріс Фінка.

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up