Екоінспектори вилучили із Тетерева заборонені знаряддя лову

Екоінспектори вилучили із Тетерева заборонені знаряддя лову

Три безгосподарські знаряддя лову водних живих ресурсів (сітки) вилучили екоінспектори 28 лютого під час проведення чергових рейдових заходів з охорони навколишнього природного середовища.

Державна екологічна інспекція Поліського округу наголошує, що відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700, забороняється лов водних біоресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання). Також заборонено застосування промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, лов способом багріння, запруд та повного або часткового спуску води з рибогосподарського водного об’єкта.

Грубе порушення правил рибальства (ст. 85 КУпАП) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

➡️ Крім штрафних санкцій за незаконний вилов, правопорушнику нараховується сума компенсації за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру і ваги.

Відео дня

Державна екологічна інспекція Поліського округу закликає громадян дотримуватися норм чинного природоохоронного законодавства та використовувати лише дозволені знаряддя та засоби лову водних біоресурсів.

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up