Дострокова пенсія батькам дитини з інвалідністю

Дострокова пенсія батькам дитини з інвалідністю

До Романівського бюро правової допомоги звернулась Яніна Копач (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора), жителька села Велика Козара.

Жінка цікавилась, за яких умов мати дитини з інвалідністю може вийти на пенсію достроково. Чи призначається дострокова пенсія батькам дитини з інвалідністю? Консультацію в межах проекту «Я маю право» надали фахівці Романівського бюро правової допомоги.

Для дострокового виходу на пенсію матері дитини з інвалідністю обов’язковими умовами є:

  • вік матері – не менше 50 років;

  • страховий стаж матері – не менше 15 років;

  • дитина, як мінімум, до 6 років виховувалася в родині;

  • дитина має статус дитини з інвалідністю або особи з інвалідністю з дитинства.

Батькові дітей з інвалідністю дострокова пенсія може бути призначена тоді, коли мати сама відмовляється від дострокової пенсії або в разі відсутності матері. Дострокова пенсія батькові призначається після досягнення ним 55 років та наявності страхового стажу не менше 20 років (стаття 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Виникли питання? За юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up