Допомога тим, хто допомагає: у Центрах життєстійкості розпочалася робота з фахівцями першої лінії

Допомога тим, хто допомагає: у Центрах життєстійкості розпочалася робота з фахівцями першої лінії

180 Центрів життєстійкості, які підтримують ментальне здоров’я українців, розпочали співпрацю з різними організаціями та службами всередині територіальних громад. Це  спільні заходи, навчальні тренінги, консультації та групи взаємодопомоги. 

Окремим напрямом такої роботи стали активності для працівників першої лінії взаємодії.  Мова про тих, хто щодня контактує з людьми, — фахівців соціальної сфери,  освітян, медичних працівників, представників поліції і органів місцевого самоврядування. 

Основна мета таких заходів — підтримати тих, хто допомагає населенню долати виклики сьогодення, посилити їхню стресостійкість та попередити вигорання.  

“У фокусі діяльності Центрів життєстійкості — фахівці першої лінії контакту. Сьогодні їхня “передова” - бути на своєму робочому місці, якісно та сумлінно надавати послуги, швидко реагувати на потреби громадян. У Центрах життєстійкості вони можуть отримати психологічну підтримку та здобути навички самодопомоги,” - зазначила Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики України.

Відео дня

Для боротьби із психологічним виснаженням працівники мають змогу як отримати індивідуальну психологічну допомогу, так і відвідувати групові сесії та тренінги “Самодопомога Плюс”. 

“Ми робимо профілактику емоційного вигорання, - розповідає Інна Почтарук, психологиня Центру життєстійкості Нововолинської громади. - Ця робота спрямована на розвиток самоусвідомлення, саморефлексії, знань для підтримки ментального здоров’я. Учасники вивчають методи регуляції свого внутрішнього стану та покращують свою психоемоційну стійкість.” 

Робота у стресових умовах, особливо під час кризових ситуацій, підвищує ризик вторинної травматизації. Для її попередження у Центрах життєстійкості є заняття, спрямовані на вивчення механізмів захисту від травм та відновлення після потрясінь.

Особлива увага приділяється розвитку навичок безбар'єрної комунікації, що дозволяє ефективніше взаємодіяти з різними цільовими групами громадян. Ці навчання включають роботу з активним слуханням, ненасильницьким спілкуванням та використанням Словника безбар’єрності.

Ініціативи з підтримки фахівців першої лінії відтепер відбуваються ів усіх таких просторах – соціальні працівники, співробітники ЦНАПів і центрів зайнятості, педагоги, медики можуть звертатися туди за підтримкою та корисними знаннями.

Центри життєстійкості – дружні безбар’єрні простори, відкриті для кожного жителя територіальної громади. У цих просторах команди психологів та фахівців соціальної роботи допомагають українцям долати стреси, пропрацьовувати травматичний досвід і різні соціальні виклики. А також - навчають кожного відновлюватися після потрясінь, повертатися до активного життя і включатися в ініціативи своєї громади. 

Нагадаємо, усі активності у Центрах життєстійкості  – безоплатні та організовані Міністерством соціальної політики в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Джерело: Міністерство соціальної політики

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up