Дев'ятнадцять років тому зник Георгій Гонгадзе

Дев'ятнадцять років тому зник Георгій Гонгадзе

Кожного року 16 вересня, у день зникнення Георгія Гонгадзе, вшановують журналістів, котрі віддали своє життя служінню Правді й загинули під час виконання своїх професійних обов'язків.

Саме в цей день 2000 року був викрадений український журналіст Георгій Гонгадзе. В листопаді 2000 року у Таращанському лісі було знайдено його тіло.

Сайт Вікіпедія повідомляє, що 28 листопада 2000 року на засіданні парламенту лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз заявив, що має аудіозаписи, які вказують на причетність вищого керівництва України до вбивства Гонгадзе. Ці записи зроблені співробітником президентської служби охорони майором Миколою Мельниченком.

Зібрав докази про причетність Пукача до вбивства Гонгадзе і брав участь в його арешті слідчий Юрій Столярчук, який входив в слідчо-оперативну групу з розслідування цього резонансного вбивства. Саме в кабінеті Столярчука вперше затримали Пукача. Це сталося в жовтні 2003 року. Тоді Пукачу інкримінували знищення документів служби зовнішнього спостереження, яка стежила за Гонгадзе.

Три колишніх співробітники Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС (Валерій Костенко, Микола Протасов і Олександр Попович) були звинувачені у вбивстві Гонгадзе в березні 2005 року і четвертий (Олексій Пукач, колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС) в липні 2009 року. У березні 2008 року суд засудив Протасова до 13 років позбавлення волі, а Костенка і Поповича - до 12. Печерський районний суд Києва 29 січня 2013 року визнав колишнього генерала МВС України Олексія Пукача винним у вбивстві 2000 року відомого українського журналіста Георгія Гонгадзе і засудив його до довічного ув'язнення.

22 березня 2016 року в Києві відбулася церемонія поховання тіла Георгія Гонгадзе в церкві Миколи Набережного, розташованої на Подолі.

Руслан Мороз

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up