День музею: чим дивуватимуть житомирян

Виявляється, у працівників музею теж є своє професійне свято. Тому цьогоріч у Житомирі його святкуватимуть по-особливому.

 

День музею: чим дивуватимуть житомирян

Міжнародний день музеїв 18 травня відзначають більш ніж 150 держав світу. Щорічно в цей день музеї відкривають свої двері для всіх бажаючих дізнатися щось нове, долучитися до культури і мистецтва. Найприємнішим у святкуванні Дня музеїв є те, що відвідування більшості музеїв в цей день є абсолютно безкоштовним. Починаючи з ранку організовуються різноманітні екскурсії, відкриваються нові експозиції.

В останні роки дуже популярною є акція «Ніч музеїв», приурочена до свята. Зазвичай вона проводиться безпосередньо 18 травня або в перший уїк-енд після Дня музеїв.

Житомирський обласний краєзнавчий музей святкує цей день урочисто ще з часу відколи і з’явився міжнародний день музеїв на календарі в 1977 році. Цьогоріч теж не обійдеться без цікавинок. О 10:45 працівники музею започатковують акцію «Хто крайній в черзі до музею?». Вже об 11:00 – відбудеться відкриття другого залу «З природничих колекцій». Музей працюватиме з 10-ї до 14:00-ї години. Вхід до музею у цей день вільний, що відповідає усім традиціям.

До відзначення Міжнародного дня Музей космонавтики імені С.П.Корольова підійшов ну дуже врочисто і цікаво. Тут у цей день придумали цілу програму проведення мистецької акції «Ніч в музеї». Але відбудуться відповідні заходи вже 19 травня.
Програма розпочнеться о 16:30 майстер-класом від школи робототехніки «Boteon» і триватиме годину. Пізніше, о 17:30 усім бажаючим покажуть виставу від Житомирського обласного академічного театру ляльок.

Поціновувачам музики з 18:30 по 19:10 музична школа №4 представить ансамбль віолончелістів «Перлинки», ансамбль гітаристів, вокал, фортепіано. А з 19:10 по 20:00 музична школа №2 ім. Святослава Ріхтера покаже концерт Оркестру народних інструментів. В програмі класична, сучасна музика, твори українських композиторів. На цьому музика не завершується, бо о 20:00 викладачі і студенти Житомирського музичного училища ім. В.Косенка виконають сучасні та класичні твори.

Відразу після вищезгаданих виступів свою програму «Дари небес і одкровення» представить заслужений колектив польської культури – камерний ансамбль імені Ігнація Фелікса Добжинського.

Для любителів літератури теж знайдеться розвага, об 21:20 Кузько Кузякін презентує свою нову книжку «Одного разу чорної-пречорної ночі».

А з 22:20 до 23:20 на вас чекає показ арт-проекту «Мода і стиль у космічному музеї». На завершення вже ближче до опівночі, о 23:00 біля Музею житомирський астроклуб «Звіздарі» подарує вам можливість спостереження зоряного неба за допомогою телескопів.

Марина Михальчук

Коментарі

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up