Четвертий рік поспіль Житомирщина утримує першість в державі за обсягами виробництва гречки

Четвертий рік поспіль Житомирщина утримує першість в державі за обсягами виробництва гречки

Природно-кліматичні умови і ґрунтові ресурси Житомирської області сприятливі для вирощування гречки та отримання високоякісного продовольчого зерна. Завдяки цьому гречку сіють підприємства області, як лісостепової зони так і Полісся.

Гречка – цінна круп’яна культура. Зерно використовують на продовольчі цілі, з неї виготовляють крупи та борошно, синтезують лікарські препарати. Відходи від переробки зерна – добрий корм для худоби і птиці. Вона є також однією із основних медоносних та поукісних  культур.

У 2023 році посівна площа гречки у всіх категоріях господарств області становить 25,1  тис. га., що на 1,1 тис. га більше ніж у минулому році.

За обсягами виробництва даної культури Житомирська область займає перше місце в державі четвертий рік поспіль.

Відео дня

За даними Державного реєстру суб’єктів насінництва і розсадництва в області право виробництва елітного насіння гречки на 2023 році отримало ДП «Оранта» ТОВ НВМП «Антарія». В підприємстві вирощуються такі сорти як Антарія, Воля, Син-3/02 та Софія.

Згідно оперативних даних збирання гречки розпочалося у першій декаді вересня. Станом на 25 вересня 2023 року гречка зібрана на площі 9,4 тис.га (37,3% до прогнозу). Намолочено 11,0 тис.тонн зерна (+2,5 тис.тонн до минулого року на цю дату), при середній урожайності 11,7 ц/га (+0,4 ц/га до м.р.).

Згідно розрахунків валове виробництво гречки очікуємо не менше 30,0 тис.тонн, що в повній мірі забезпечить продовольчу потребу нашої області та інших регіонів країни.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up