Безпечне свято Водохреща: правила поведінки на воді

Безпечне свято Водохреща: правила поведінки на воді

Святкування Водохрещення Господнього 19 січня пов’язане з відвідуванням віруючими річок та озер. Саме тому рятувальники закликають мешканців області бути особливо обережними біля водоймищ.

Люди не лише набирають воду в ємності, але й купаються в ополонках та масово відпочивають біля водойм. За цих обставин свято Водохрещення перетворюється на клопітку працю для рятувальників. Адже, як свідчить статистика, люди гинуть на водоймах не тільки в купальний сезон, наголошують у Житомирському міському відділі ДСНС України.    

Головну загрозу під час Водохрещення становить те, що на льоду збирається велика кількість людей, а крига не набрала достатньої міцності у зв’язку з перепадами температури та очікуваним потеплінням. Тому звертаємося до усіх громадян з проханням бути уважними та вкрай обережними перебуваючи на водоймах та поблизу них.

У жодному разі не виходьте на тонкий лід. Перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Але категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід не міцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місць, де б’ють джерела. Міцність льоду тут послаблена течією. Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Якщо Ви опинилися на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.

Окремо рятувальники звертаються до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах!

 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up