Безхатні коти і собаки в місті: норма чи загроза?

Безхатні коти і собаки в місті: норма чи загроза?

Поруч з нами в місті живуть такі ж житомиярни, тільки хвостаті і беззахисні. Та чи завжди безхатні котики й собачки безпечні для нас та наших дітей?

Є ряд проблем, що супроводжують тему проживання в місті безхатніх тварин. На сайті міської ради нещодавно опубліковано петицію Катерини Докейчук, яка просить вирішити питання тварин-безхатьків і наводить ряд аргументів.

"Просимо вжити заходІв щодо зменшення кількості безхатніх тварин в місті Житомирі, в тому числі собак та кішок.

Велика кількість безхатніх тварин розносять сміття вулицями Житомира з смітників різних районів, цим самим забруднюють наше місто і э носіями великої кількості захворювань.
Також коти і собаки забруднюють вулиці міста та грунти міста своїми екскрементами ( яйця гельмінтів). Ряд гельмінтів, носіями яких є безхатні тварини, передаються і людині, особливо дітям, у зв'язку з цим зростає захворювання серед людей. 
Коли вони, з різних на це причин, помирають, то стають так само осередком скупчення інфекцій, що забруднює як грунт, так і повітря.
В останній рік помітно зросла агресивність таких тварин, особливо собак. Бігаючи поодинці а частіше зграями, вулицями міста, вони неочікувано і досить часто нападають на мешканців міста, дітей, які гуляють на вулиці, велосипедистів, намагаючись вкусити. Також нападають на вулицях один на одного. Вночі влаштовують галас своїм лаєм. Цим самим несуть загрозу людям та порушують спокій Житомирян.
Часто безхатні тварини стають причиною ДТП, вибігаючи на проїжджу частину, та створюючи цим небезпеку життю і здоров’ю людей.
На жаль, за поведінку тварин, від якої для населення Житомира завдається шкода, ніхто не несе відповідальності".

Авторка петиції зокрема наголошує, що тема захисту безхатніх тварин використовується лише для популізму та не призводить до змін в шляхах та методах боротьби із ними і просить перевірити роботу відповідних служб за останні 5 років.
Житомирянка закликає перевірити виконання комунальним підприємством «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради міської програми «Житомир – дружнє місто до тварин» на 2018-2020 роки, затвердженої Рішенням Житомирської міської ради від 25.01.2018 № 911, та надати офіційний публічний звіт за результатами перевірки.
Наразі петиція набрала 14,6 % необхідних для її розгляду голосів.

Відео дня

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (4)
  • Olga Parkhomchuk
    Интересно а как будут бороться с ними? Травить? Отстреливать? Топить? У нас в Житомире нет столько убежищ для животных! Если бы люди не выбрасывали котов и собак, которых взяли, их бы не было.
  • Darya Vakulyuk
    Норма, норма и ещё раз норма, будьте добрее, наливайте животным воду в жару, кормите их, а петиции катайте на дороги, и насильников, вы посмотрите сколько за эту неделю статистика по Украине изнасиловали и убили детей какие то уроды, вы о чем? За это боритесь в первую очередь, а не за животных переживать, не хотите помогать животным не делайте этого но и не пишите фигню эту.
  • Darya Vakulyuk
    Тупая петиция, а бомжи, наркоманы, алкаши как срут на улицах в подъездах и все эти тёти боятся им слово сказать и подойти.. Фигня полная петиция такая, животные имеют право на нормальную жизни так же как и эти отбросы общества. Даже не сравнимо. Лучше не такие петиции катайте, а подпишите за насильников и педофилов петицию смертная казнь, глистов они рассматривают на улице, ахааа, детей убивают и насилуют, а они глистов и животных проблему нашли. Люди вы че реально с ума посходили??? Вы смотрите на проблемы которые реальные, а не на жалобы теть, которые в траве вступили в какашку..
  • Екатерина Комарова
    Вместо того, чтобы иакие петиции строчить, пусть возьмёт себе с улицы хоть одно Животное!!
    И проблемы не будет.

keyboard_arrow_up