Археологи продовжують розкопки на Замковій горі у Житомирі

Археологи продовжують розкопки на Замковій горі у Житомирі

Під час засідання виконавчого комітету 26 червня 2019 року було повідомлено про продовження робіт державним підприємством «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України з метою археологічних досліджень на території Замкової гори.

«З 2016 року на Замковій горі ведуться розкопки. Деякі з них показали свою перспективність. Це розкопки ближче до Будинку правосуддя, саме їх ми закрили великим щитом, тому що археологи вважають їх дуже перспективними. Додаткова георадарна розвідка була проведена у червні цього року, її замовила обласна державна адміністрація. Вона показала, що від цього розкопу на відстані 10 метрів розташоване велике скупчення галерей, підземних ходів, приміщень. Кілька днів тому ми вже робили шурфування невеличким трактором і знайшли склепіння підземелля, продовжили копати далі і докопали до того, що знайшли такі брили, фундаментні камені забудови», – розповів голова робочої групи з проведення археологічних розкопок на Замковій горі Сергій Намєснік.

Починаючи з 2016 року, на розкопки та дослідження на Замковій горі витратили близько півмільйона гривень з міського бюджету. На цей рік, за програмою департаменту містобудування, на археологічні розкопки передбачено 500 тисяч, тобто на три роки по 500 тисяч.

Науковці сподіваються, що у Житомирі з'явиться значно більший об'єкт, ніж по Великій Бердичівський, де маленька кладка, а тут більш масштабний прошарок будівель XVII-XVIII століття. Голова робочої групи вважає, що у подальшому такі знахідки можуть стати ще однією туристичною візитівкою міста.

Відомо, що Житомир має розгалужену систему підземних ходів. Проте більшість з них до цього часу ще не досліджувалася. У травні 2019 року офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації повідомляв про те, що в Житомирі досліджують підземні ходи та хочуть зробити їх туристичними об’єктами. Тоді на запрошення управління культури та туризму Житомирської ОДА місто відвідала співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Ірина Черевко. Вона оглянула старовинний погріб у приватній садибі, залишки вежі на Замковій горі і надала свої методичні рекомендації щодо можливості дослідження підземних ходів.

«Всі ці ділянки потребують георадарних досліджень. Виявивши усі перспективні залишки, можна продовжувати дослідження, зробити повноцінні розкопки. Це можуть бути залишки підвалів, цегляного або кам’яного мурування, вежі, вали. Головне – зробити акцент на туристів, облаштувати все так, щоб було цікаво», – зазначила Ірина Черевко.

Також повідомлялося про плани перетворити територію Замкової гори на музейний квартал, де туристові буде цікаво провести час. 

Нагадуємо, що в жовтні 2016 року навпроти готелю «Рейкарц» археологи знайшли предмети побуту 17-18 століття. 

Руслан Мороз

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up