Апарат скоротили, а реформу доводимо до завершення!

Апарат скоротили, а реформу доводимо до завершення!

У розмові із керівником апарату Житомирської обласної державної адміністрації Олегом Шарварком важко виділити щось головне і навпаки – щось назвати другорядним. Олег Борисович прийшов на посаду якраз у той час, коли державні адміністрації зазнають відчутних реформ.

І найперші зміни якраз і торкнулися апарату держадміністрації, штатного розпису усіх  її управлінь та департаментів. Лише в апараті Житомирської ОДА було скорочено 24 посади працівників. Ще на 476 посад зменшився штат усіх районних державних адміністрацій Житомирщини. Звісно, відлагодження, гармонія у роботі працівників  всієї вертикалі виконавчої влади Житомирської області визначальною мірою залежать від вміння чи навіть таланту Олега Шарварка як менеджера та організатора. До речі, деякі житомирські ЗМІ вже кількаразово наголошували на тому, що О.Б. Шарварко раніше працював директором (начальником) Київського залізничного вокзалу, певним чином намагаючись підкреслити його невеликий досвід адміністративної роботи. Проте у гонитві за можливими сенсаціями журналісти чомусь не звернули увагу на те, що Олег Шарварко й раніше займав посади державного службовця. Зокрема, він працював у Бородянській РДА Київської області, а також – у штаті Секретаріату Кабінету Міністрів України. Зрештою, якщо повернутися до роботи О.Б.Шарварка на посаді керівника залізничного вокзалу у столиці України, то це якраз той багаж досвіду, який важко здобути у будь-якому іншому місці. «У штаті Київського залізничного вокзалу, – каже Олег Шарварко, – нараховується до шести сотень працівників, які щоденно, у чотири зміни, працюють задля забезпечення безперебійного та злагодженого ритму діяльності. Так що бути керівником вокзалу – значить здобути дуже відповідальну і важливу сторінку управлінського досвіду». 

Але, звісно, Житомирська ОДА – то вже інший рівень, а для Олега Шарварка – ще й нова сторінка його трудової біографії. Серед пріоритетів, які важко виокремити у його роботі, керівник апарату все ж таки називає головне завдання нинішнього періоду. Якщо організаційний період обласної адміністрації з новим штатом апарату і новими управліннями та департаментами не викликає особливих зауважень, то робота управління з питань адміністративно-територіального устрою, яке безпосередньо підпорядковане О.Б. Шарварку, вимагає гранично прискіпливої уваги. Річ у тім, що якраз це управління безпосередньо займається усіма аспектами реформи із децентралізації влади. Олег Шарварко наголошує, що лідируючі позиції Житомирщини у процесі організації та становлення об’єднаних територіальних громад варто розвивати, підкріплювати новими кроками, а якщо точніше – новою якістю роботи. Вже до 29 листопада 2019-го року мають бути обговореними, узгодженими і внесеними до Перспективного плану формування територій громад у Житомирській області усі зауваження та пропозиції. Фактично йдеться про повне завершення процесу утворення ОТГ на Житомирщині. Наша область у цьому процесі є флагманом, а тому відповідальність керівника апарату Житомирської ОДА за кожен крок у ході реформування влади на місцях особлива. Звісно, важко бути у ролі першопрохідника, а на фініші завершення процесу утворення об’єднаних територіальних громад важливо не допустити жодного прорахунку чи промаху. Ось такими проблемами та завданнями і наповнювалися перші місяці роботи керівника апарату Житомирської ОДА Олега Шарварка.

Микола Корзун

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

12:34 Прокуратура Житомирщини винесла підозру Наталії Чиж 12:22 У Житомирі подружжя викрили на закладці наркотиків 12:18 У Музеї космонавтики в Житомирі з`явиться новий експонат 12:02 У грудні «Чорний ворон» для житомирян виявився непомітним Від читача 21:13 Як ЗМІ впливають на вибір новобудови? 12:02 З наступного тижня чекаємо на потепління, - прогноз синоптика 11:40 З 2021 року ЗНО з математики стане обов'язковим 11:20 Українці створили безкоштовний додаток для тих, хто сортує і переробляє вторинну сировину і віддає речі на реюз 11:00 На Романівщині відзначили День місцевого самоврядування 10:39 Смерть від недопалка: в Народичах під час пожежі загинув 51-річний чоловік 10:18 Стратегія чи профанація? Або знову «публічне обговорення», про яке ніхто не знав... 10:07 У Коростені ДТП: загинув мотоцикліст 10:01 Як відновити загублений паспорт? 09:40 Вручення нагород, акція протесту, звернення громадян та розмова про розвиток промисловості – як проходив візит Дмитра Разумкова на Житомирщину 09:21 Де у Житомирі відключать воду 09:10 Курс валют на 11 грудня: євро здорожчав, долар - на місці 09:00 Плюсова температура, туман і вірогідність дощу, - прогноз погоди на 11 грудня 17:55 Щодо оподаткування новорічних подарунків 17:30 26 жінок Житомирщини отримали звання «Мати-героїня» 17:00 З 1 січня 2020 року змінюються реквізити бюджетних рахунків
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up