Акція військових пенсіонерів не пройшла даремно: депутати облради звернуться до ВРУ щодо перерахунку їх пенсій

Акція військових пенсіонерів не пройшла даремно: депутати облради звернуться до ВРУ щодо перерахунку їх пенсій

На нараді з головами фракцій, яку 25 січня провів голова обласної ради Володимир Ширма, депутати затвердили звернення до Верховної Ради України щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб.

Про це повідомляється на сайті Житомирської ОДА.

Після акції військових пенсіонерів, які кілька тижнів тому вимагали перерахунку пенсій, була проведена робоча нарада, під час якої напрацьовано відповідне звернення до Верховної Ради України. У зверненні йдеться про те, що постановою Кабінету Міністрів України перерахунок «військових» пенсій перенесено на один рік - на 1 січня 2019 року. Враховуючи широкий суспільний резонанс, пов'язаний з призначення пенсій військовим пенсіонерам, депутати обласної ради пропонують зберегти право особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам на перерахунок пенсій.

За словами Івана Заінчковського, «в області налічується 25,9 тис. військових пенсіонерів, з яких майже 7 тис. мають статус учасників бойових дій. В Мінсоцполітики на доопрацюванні знаходиться законопроект, яким пропонується збільшити пенсії військовим пенсіонерам на 77 %. Наразі середня «військова» пенсія становить 2 тис. 770 грн, а після підвищення буде понад 5 тис. грн. Як тільки буде прийнятий відповідний закон, то перерахунки пенсій будуть здійснені з 1 січня 2018 року».

Володимир Ширма, звертаючись до військових пенсіонерів, зазначив, що «органи місцевого самоврядування діють у межах своїх повноважень, і обласна рада немає повноважень приймати закони, постанови або скасовувати їх. Ми можемо лише направити звернення до центральних органів влади з відповідною ініціативою, але остаточне рішення прийматимуться на вищих рівнях».

Новини за темою Новини за темою
Коментарі (3)
  • Моня

    По поводу тарифов на комунальные услуги не протестуют,  а по поводу пенсий так сразу. Пусть на работу идут. В 40 лет повыходили на пенсии и требую по 5000 а остальные должны по 35 лет батрачить для пенсии
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up