Афера від мерії: як колясочну за 112 тисяч гривень перетворити у квартиру

Афера від мерії: як колясочну за 112 тисяч гривень перетворити у квартиру

Мешканці багатоповерхового будинку у м. Житомирі виграли суд проти фірми місцевого депутата за незаконно забране у них майно

Не секрет, що Україна наразі дуже далека від правової держави. На жаль, випадки свавілля представників влади у нашій країні набули масштабного характеру, а приклади успішної протидії даному беззаконню вкрай поодинокі. Проте, діючи гуртом наполегливо та професійно, не опускаючи рук та не втрачаючи віру в успіх, можна домогтися справедливості та відстояти свої права.

Понад два роки тривали суди у справі, що набула розголосу у місті як так звана «справа колясочної», у якій мешканці 18˗поверхового житлового будинку по вул. Івана Мазепи (колишня Мануїльського), 13/2 змушені були відстоювати своє право власності на допоміжні приміщення у даному будинку, які у незаконний спосіб були передані фірмі, що належить депутату Житомирської міської ради Василю Кучику. І ось 23 жовтня 2019 р. Житомирський апеляційний суд виніс у справі рішення, яким визнав недійсним договір між Житомирською міською радою та приватним підприємством «Таіс˗1», засновником якого є Василь Кучик, та зобов’язав повернути приміщення колясочної у власність співвласників квартир зазначеного вище будинку. 

Справедливість, за яку боролися мешканці багатоповерхівки, врешті взяла гору. Проте у вказаній справі існують вражаючі деталі про те, як цинічно та нахабно була проведена незаконна оборудка з приміщенням, та хто із місцевої влади доклав свою руку до «прихватизації» чужого майна. 

Розповідає правозахисник і адвокат Роман Гуртовенко (на фото), який на безоплатній основі супроводжував судові процеси і допоміг співвласникам багатоквартирного будинку повернути незаконно відібране у них майно.

˗ Романе Михайловичу, що саме відбулося із так званим приміщенням колясочної і яким чином воно опинилося у власності приватної структури, до якої має відношення депутат Житомирської міської ради Василь Кучик? 

 ˗ Необхідно розпочати із того, що таких приміщень, як «колясочна» у багатоквартирних будинках міста Житомира, які були незаконно обернуті через приватизацію і передані у власність приватним особам, десятки, а можливо, і сотні. Згідно із законом всі допоміжні приміщення у багатоквартирних будинках мають належати на праві власності співвласникам квартир у даних будинках, і крапка. Однак місцеві чиновники використовують дуже просту схему, як привласнити такі приміщення або мати із них власний матеріальний зиск. Спочатку відбувається підроблення технічної документації, згідно з якою численні приміщення, які є допоміжними, отримують назви – просто «нежитлове приміщення». Потім міською радою видаються правовстановлюючі документи, згідно з якими право власності на дані приміщення уже належать територіальній громаді та реєструється право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Наступним етапом є виставлення майна на приватизацію і викуп його за заниженими в десятки разів цінами, як правило, тими суб’єктами, які мають відношення до влади. 

– Щоправда, в ситуації із колясочною пан Василь Кучик настільки бажав швидко привласнити чуже людське приміщення та поховати потім кінці у воду, що використав куди більш складну схему. Вона настільки оригінальна, що даному пану могли б позаздрити найбільші аферисти та рейдери.

– У чому саме полягає оригінальність даної схеми?

˗ Усе нахабство та оригінальність підходів шахраїв до привласнення допоміжних приміщень у будинку полягає у тому, що після купівлі даного приміщення фірмою ˗ ПП «Таіс˗1» за 112 399 грн 20 коп. (до речі, за такі гроші навіть стару автівку зараз не купиш) через деякий час у Державному реєстрі прав на нерухоме майно це приміщення взагалі зникає, а натомість з’являється нізвідки, як із капелюха фокусника, житлова квартира за вигаданим номером «1а», яка вже належить взагалі іншій особі, а саме – фізичній особі Фамілярській С.І. А саму реєстраційну дію в реєстрі зробив державний реєстратор виконавчого комітету Житомирської міської ради Русецький І.В. на підставі декларації про готовність об’єкта до експлуатації, виданої управлінням Державного архітектурно˗будівельного контролю Житомирської міської ради. При цьому рішення ні про зміну цільового призначення об’єкта, ні про присвоєння номера не приймалися. Ви уявляєте, скільки було задіяно чиновників Житомирської міської ради у даній оборудці?! Депутат є засновником фірми ПП «Таіс˗1», міський голова Сухомлин С.І. особисто підписав договір купівлі˗продажу про продаж приміщення фірмі депутата. Управління ДАБК Житомирської міської ради зареєструвало фіктивну декларацію про закінчення будівельних робіт, а державний реєстратор виконкому Житомирської міської ради зареєстрував право власності на підставну особу. Таким чином, у житловому багатоповерховому будинку, який побудований вже кілька десятків років тому, у 2017 році раптово виникла «новоспечена» квартира на місці допоміжних приміщень для будинку, які безслідно були «юридично стерті» зі всіх державних реєстрів. Цілий конгломерат чиновників Житомирської міської ради взяв у цьому участь. Це все одно, що уявити ситуацію, за якої, наприклад, ви забажали мати для себе квартиру у вже готовому житловому будинку. Ідете реєструєте квартиру, а відомості про приміщення, на місці якого має виникнути квартира, стирається із реєстру. Шедевральна афера. 

˗ У те, про що ви розповідаєте, дуже складно повірити. Яким чином на все це відреагував суд?

˗ Всі ці обставини встановив суд, і вони описані в судових рішеннях та підтверджуються всіма документами. Але, на щастя, замести сліди шахраям не вдалося. Житомирський апеляційний суд 23 жовтня 2019 р. у справі №296/1205/17 задовольнив мою апеляційну скаргу як представника власників квартир у будинку, підтвердив належність допоміжних приміщень співвласникам квартир та незаконність приватизації цих приміщень, визнав недійсним договір купівлі˗продажу, що укладений між міською радою та ПП «Таіс˗1», та ухвалив витребувати дане майно у власність співвласників квартир. Тобто одним судовим рішенням фактично вся описана мною вище схема чиновників міськради була розвалена вщент, а приміщення були повернуті його законним власникам. При цьому суд у своєму рішенні підкреслив, що будь˗яких допустимих доказів на підтвердження передачі у власність Фамілярській С.І. вищевказаних приміщень, їх переведення у житловий фонд та присвоєння юридичної адреси, як квартири №1˗а, відповідачами не надано.

˗ Вітаю вас і мешканців будинку по вул. Івана Мазепи, 13/2 із перемогою в суді. А що надалі може відбуватися із даною ситуацією і чи буде хтось притягнутий до відповідальності за незаконні дії щодо приміщення колясочної?

˗ Кінцеву крапку у цій історії ставити ще зарано, оскільки наші опоненти мають право оскаржити ухвалене рішення у суді касаційної інстанції, проте, відповідно до чинних приписів законодавства, це рішення суду вступило у законну силу. Крім того, необхідно вчиняти й інші юридичні дії щодо можливості фактичного користування приміщенням його власниками. З приводу відповідальності хочу сказати, що, на жаль, у нашій країні правоохоронні органи дуже тісно пов’язані із представниками влади, тому добиватися руху у подібних кримінальних справах надзвичайно важко. Проте ми будемо вживати усіх необхідних дій, аби винних у заволодінні майном таки було притягнуто до кримінальної відповідальності. Від себе хочу додати, що ніколи не потрібно боятися діяти рішуче та боротися за свої права. 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Щодо оподаткування новорічних подарунків 17:30 26 жінок Житомирщини отримали звання «Мати-героїня» 17:00 З 1 січня 2020 року змінюються реквізити бюджетних рахунків 16:58 Сьогодні - День прав тварин! Прихистіть бездомну собаку чи кішку! Від читача 21:13 Як ЗМІ впливають на вибір новобудови? 16:40 У Житомирі відбудеться перший всеукраїнський  турнір зі стрільби з лука "Артеміда Житомира" 16:19 Житомирянин возив у своєму "Ланосі" бойову гранату 16:00 У Коростені в результаті ДТП на "зебрі" травми отримав 12-річний велосипедист 15:41 Двох домушників застав "на гарячому" мешканець Баранівщини 15:21 Стала відома ціна газу для населення після Нового року 15:00 Депутатка Жигадло судиться з редакцією «20 хвилин» 14:39 До питання відновлення Україною повного контролю над державним кордоном сторони повернуться на наступній зустрічі «Нормандської четвірки» – президент 14:37 Смітник у центрі міста. Фотофакт 14:20 Державний бюджет-2020 рік передали на підпис Зеленському 14:00 Для осіб з інвалідністю запрацювала «гаряча лінія» 1539 12:41 За 2019 рік до центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги в Житомирській області звернулося більше 10 тис. громадян 12:21 Із зони проведення ООС повернувся зведений загін поліцейських Житомирщини 12:00 Біля ліцею № 25 зрізали блакитну ялину. Фото 11:44 Як виглядатимуть ялинки в Житомирі, Вінниці, Києві та Львові 11:39 Актуально: як діяти під час пожежі в навчальному закладі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up