Афера від мерії: як колясочну за 112 тисяч гривень перетворити у квартиру

Афера від мерії: як колясочну за 112 тисяч гривень перетворити у квартиру

Мешканці багатоповерхового будинку у м. Житомирі виграли суд проти фірми місцевого депутата за незаконно забране у них майно

Не секрет, що Україна наразі дуже далека від правової держави. На жаль, випадки свавілля представників влади у нашій країні набули масштабного характеру, а приклади успішної протидії даному беззаконню вкрай поодинокі. Проте, діючи гуртом наполегливо та професійно, не опускаючи рук та не втрачаючи віру в успіх, можна домогтися справедливості та відстояти свої права.

Понад два роки тривали суди у справі, що набула розголосу у місті як так звана «справа колясочної», у якій мешканці 18˗поверхового житлового будинку по вул. Івана Мазепи (колишня Мануїльського), 13/2 змушені були відстоювати своє право власності на допоміжні приміщення у даному будинку, які у незаконний спосіб були передані фірмі, що належить депутату Житомирської міської ради Василю Кучику. І ось 23 жовтня 2019 р. Житомирський апеляційний суд виніс у справі рішення, яким визнав недійсним договір між Житомирською міською радою та приватним підприємством «Таіс˗1», засновником якого є Василь Кучик, та зобов’язав повернути приміщення колясочної у власність співвласників квартир зазначеного вище будинку. 

Справедливість, за яку боролися мешканці багатоповерхівки, врешті взяла гору. Проте у вказаній справі існують вражаючі деталі про те, як цинічно та нахабно була проведена незаконна оборудка з приміщенням, та хто із місцевої влади доклав свою руку до «прихватизації» чужого майна. 

Відео дня

Розповідає правозахисник і адвокат Роман Гуртовенко (на фото), який на безоплатній основі супроводжував судові процеси і допоміг співвласникам багатоквартирного будинку повернути незаконно відібране у них майно.

˗ Романе Михайловичу, що саме відбулося із так званим приміщенням колясочної і яким чином воно опинилося у власності приватної структури, до якої має відношення депутат Житомирської міської ради Василь Кучик? 

 ˗ Необхідно розпочати із того, що таких приміщень, як «колясочна» у багатоквартирних будинках міста Житомира, які були незаконно обернуті через приватизацію і передані у власність приватним особам, десятки, а можливо, і сотні. Згідно із законом всі допоміжні приміщення у багатоквартирних будинках мають належати на праві власності співвласникам квартир у даних будинках, і крапка. Однак місцеві чиновники використовують дуже просту схему, як привласнити такі приміщення або мати із них власний матеріальний зиск. Спочатку відбувається підроблення технічної документації, згідно з якою численні приміщення, які є допоміжними, отримують назви – просто «нежитлове приміщення». Потім міською радою видаються правовстановлюючі документи, згідно з якими право власності на дані приміщення уже належать територіальній громаді та реєструється право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Наступним етапом є виставлення майна на приватизацію і викуп його за заниженими в десятки разів цінами, як правило, тими суб’єктами, які мають відношення до влади. 

– Щоправда, в ситуації із колясочною пан Василь Кучик настільки бажав швидко привласнити чуже людське приміщення та поховати потім кінці у воду, що використав куди більш складну схему. Вона настільки оригінальна, що даному пану могли б позаздрити найбільші аферисти та рейдери.

– У чому саме полягає оригінальність даної схеми?

˗ Усе нахабство та оригінальність підходів шахраїв до привласнення допоміжних приміщень у будинку полягає у тому, що після купівлі даного приміщення фірмою ˗ ПП «Таіс˗1» за 112 399 грн 20 коп. (до речі, за такі гроші навіть стару автівку зараз не купиш) через деякий час у Державному реєстрі прав на нерухоме майно це приміщення взагалі зникає, а натомість з’являється нізвідки, як із капелюха фокусника, житлова квартира за вигаданим номером «1а», яка вже належить взагалі іншій особі, а саме – фізичній особі Фамілярській С.І. А саму реєстраційну дію в реєстрі зробив державний реєстратор виконавчого комітету Житомирської міської ради Русецький І.В. на підставі декларації про готовність об’єкта до експлуатації, виданої управлінням Державного архітектурно˗будівельного контролю Житомирської міської ради. При цьому рішення ні про зміну цільового призначення об’єкта, ні про присвоєння номера не приймалися. Ви уявляєте, скільки було задіяно чиновників Житомирської міської ради у даній оборудці?! Депутат є засновником фірми ПП «Таіс˗1», міський голова Сухомлин С.І. особисто підписав договір купівлі˗продажу про продаж приміщення фірмі депутата. Управління ДАБК Житомирської міської ради зареєструвало фіктивну декларацію про закінчення будівельних робіт, а державний реєстратор виконкому Житомирської міської ради зареєстрував право власності на підставну особу. Таким чином, у житловому багатоповерховому будинку, який побудований вже кілька десятків років тому, у 2017 році раптово виникла «новоспечена» квартира на місці допоміжних приміщень для будинку, які безслідно були «юридично стерті» зі всіх державних реєстрів. Цілий конгломерат чиновників Житомирської міської ради взяв у цьому участь. Це все одно, що уявити ситуацію, за якої, наприклад, ви забажали мати для себе квартиру у вже готовому житловому будинку. Ідете реєструєте квартиру, а відомості про приміщення, на місці якого має виникнути квартира, стирається із реєстру. Шедевральна афера. 

˗ У те, про що ви розповідаєте, дуже складно повірити. Яким чином на все це відреагував суд?

˗ Всі ці обставини встановив суд, і вони описані в судових рішеннях та підтверджуються всіма документами. Але, на щастя, замести сліди шахраям не вдалося. Житомирський апеляційний суд 23 жовтня 2019 р. у справі №296/1205/17 задовольнив мою апеляційну скаргу як представника власників квартир у будинку, підтвердив належність допоміжних приміщень співвласникам квартир та незаконність приватизації цих приміщень, визнав недійсним договір купівлі˗продажу, що укладений між міською радою та ПП «Таіс˗1», та ухвалив витребувати дане майно у власність співвласників квартир. Тобто одним судовим рішенням фактично вся описана мною вище схема чиновників міськради була розвалена вщент, а приміщення були повернуті його законним власникам. При цьому суд у своєму рішенні підкреслив, що будь˗яких допустимих доказів на підтвердження передачі у власність Фамілярській С.І. вищевказаних приміщень, їх переведення у житловий фонд та присвоєння юридичної адреси, як квартири №1˗а, відповідачами не надано.

˗ Вітаю вас і мешканців будинку по вул. Івана Мазепи, 13/2 із перемогою в суді. А що надалі може відбуватися із даною ситуацією і чи буде хтось притягнутий до відповідальності за незаконні дії щодо приміщення колясочної?

˗ Кінцеву крапку у цій історії ставити ще зарано, оскільки наші опоненти мають право оскаржити ухвалене рішення у суді касаційної інстанції, проте, відповідно до чинних приписів законодавства, це рішення суду вступило у законну силу. Крім того, необхідно вчиняти й інші юридичні дії щодо можливості фактичного користування приміщенням його власниками. З приводу відповідальності хочу сказати, що, на жаль, у нашій країні правоохоронні органи дуже тісно пов’язані із представниками влади, тому добиватися руху у подібних кримінальних справах надзвичайно важко. Проте ми будемо вживати усіх необхідних дій, аби винних у заволодінні майном таки було притягнуто до кримінальної відповідальності. Від себе хочу додати, що ніколи не потрібно боятися діяти рішуче та боротися за свої права. 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
18:00 Сьогодні ввечері діятимуть обмеження споживання електрики для бізнесу та промисловості 17:51 Збірна команда Житомирщини здобула призові нагороди на Всеукраїнських змаганнях з фігурного катання на роликових ковзанах 17:29 У Житомирі провели аудит безпеки нового скверу на розі вулиць Князів Острозьких та Київської photo_camera 17:00 У Бердичеві і Чуднові поліцейські задокументували кілька випадків нелегального зберігання наркотиків Від читача 13:39 Слідчі Нацполіції оголосили українським фігурантам про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах злочинною організацією. 16:39 У Житомирі судитимуть адвокатку, яка за 30 тис. доларів США обіцяла клієнту «пом’якшення покарання» 16:22 Чоловіки від 18 до 60 років не зможуть отримати консульські послуги за кордоном - про що саме йдеться? 16:20 На Житомирщині планують перейменувати 8 населених пунктів 16:01 85 ветеранських проєктів перемогли у конкурсі фінансування 15:41 Спортсмени з Житомирщини здобули нагороди на чемпіонаті Європи з гирьового спорту photo_camera 15:20 МОН презентувало звіт моніторингу працевлаштування випускників-бюджетників, до якого увійшло 3 виші Житомирщини 15:00 49-річний чоловік загинув під час пожежі на Брусилівщині 14:40 Оприлюднено перелік хвороб хребта, які звільняють від мобілізації 14:20 З 27 квітня заморозки підуть геть та повернеться справжнє весняне тепло 14:00 Дотримуйтесь заходів протипожежної безпеки на Великдень 12:40 До 9 років позбавлення волі засудили бердичівлянина, який вбив чоловіка на зупинці 12:19 Медики відзначають незначне зростання захворюваності на грип і ГРВІ 12:00 Нічна пригода у Житомирі: у водійки зупиненого під час дії комендантської години авто виявили арбалет 11:40 Увага: зміни в маршруті № 23! 11:20 На Житомирщині розпочала роботу комісія ДСНС України, яка має здійснити контрольну перевірку стану організації заходів цивільного захисту в області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up