А Ви знаєте, що має право на безоплатного адвоката?

А Ви знаєте, що має право на безоплатного адвоката?

10 квітня на «День відкритих дверей» до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області завітали студенти І курсу Житомирського торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету.

 

Студенти, які здобувають освіту за спеціальністю «Правознавство», будучи в Регіональному центрі стали свідками того, як центр видає доручення адвокатам для надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних провадженнях. «У 2013 році Регіональний центр видав 1125 доручень адвокатам для надання БВПД у кримінальних провадженнях, у 2014 році ця цифра зросла до 1257, у 2015 році – 1658, у 2016 було видано 1909», – відмітила заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська.

Основним завданням Центру є надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних провадженнях затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим особам. При затриманні правоохоронним органами, негайно вимагайте адвоката. Особа, яка здійснила затримання зобов’язана повідомити Регіональний центр, зателефонувавши на гарячу лінію 0-800-213-103. Повідомлення про затримання осіб приймаються цілодобово.

Зауважимо, що протягом 2-х годин з моменту реєстрації повідомлення про затримання, призначений Регіональним центром адвокат прибуде на місце затримання особи для захисту від обвинувачення. Для особи така правова допомога є безоплатною.

Зауважимо, що право на адвоката від держави також мають:  

– особи, середньомісячний дохід, яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

–    діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

–    внутрішньо переміщені особи та особи, що претендують на такий статус;

–    ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особи, що претендують на такий статус.

Вичерпний перелік осіб, які мають право на БВПД наведенні у статті 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:22 Шкільний сезон без хвороб: чому вакцинація – це найважливіша підготовка до 1 вересня 15:40 Середня вартість однокімнатної квартири на вторинці Житомирщини – 49 тис. дол. 12:34 Пухнастики шукають господарів: оголошення у Житомирі станом на 22 серпня 2026 року 11:14 «Я хотіла говорити зі своїми»: чому підтримка для жінок з родин військовослужбовців має бути доступною у громадах - історія пані Любові із Житомирщини Від читача 03:16 16 годин, 14 історичних земель, понад 200 учасників: 23 серпня Житомир стане частиною марафону «Від Ранньої Зорі» 11:14 З 11-ї години на деяких дорогах Житомирщини введено тепловий режим 10:06 Середня вартість квадратного метра житла у новобудовах Житомирщини у липні – 945 дол. Попит знизився на 22 % 09:48 117 рятувальників та 32 одиниці техніки - у Житомирі завершили роботи з ліквідації наслідків ворожої атаки 09:00 22 серпня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони, прогноз погоди у Житомирі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up