9 травня: все про цей день, яке свято, що не можна робити і погода у Житомирі

9 травня: все про цей день, яке свято, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 9 травня, День Європи. 

Свята

9 травня в Україні і світі святкують День магнітної абетки. Це свято гри та навчання, веселий пізнавальний день, що був створений для вшанування крихітних магнітних літер, які допомагають малюкам вивчати абетку в креативній атмосфері.

Також 9 травня День ґудзиків. Хоча це свято і є неофіційним, проте воно досить цікаве. Ґудзик здається крихітною деталлю, але він значимий винахід в історії людства. Існують ґудзики вже тисячі років, вони використовувалися як для застібвання одягу, так і на прикрасах. А їх колекціонування в наш час є захопливим хобі.

А ще 9 травня День Європи. Свято, яке присвячене єдності та миру країн, що входять до Європейського Союзу. Також свято називають День декларації Шумана. Саме цього дня 1950 року країни Європи вперше запропонували створити ЄС і затвердили це рішення декларацією Шумана, який тоді був міністром закордонних справ Франції.

Відео дня

9 травня в церковному календарі — день перенесення мощей святого Миколи Чудотворця. У народі його також називають "Микола Літній". Це свято пов’язане з перенесенням мощей святителя Миколая з Мир Лікійських (сучасна Туреччина) до італійського міста Барі.

У XI столітті грецька імперія переживала важкий час. Турки спустошували її володіння в Малій Азії, розоряли міста і села, вбивали їх жителів і зневажали святині. Мусульмани намагалися знищити мощі святителя Миколая, якого глибоко шанували всі християни.

Жителі міста Барі, розташованого на березі Адріатичного моря, вирішили врятувати мощі святителя. Барійські моряки “здобули” (фактично, викрали) їх у ченців Лікії. 8 травня кораблі повернулися до Барі, і радісна звістка облетіла все місто. Наступного дня, 9 травня, мощі святителя Миколая урочисто перенесли до церкви святого Стефана, що знаходилася недалеко від моря. Через рік була побудована церква на честь святителя Миколая і освячена папою Урбаном II.

У наш час мощі Миколая Чудотворця зберігаються в базиліці Святого Миколая в Барі.

Що не можна робити 9 травня

  • Не можна ображатися і сваритися.
  • Заборонено лінуватися.
  • Не варто стригти волосся.

Народні прикмети і традиції на 9 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: дощить — до багатого урожаю;
  • почути квакання жаб — чекайте на великий урожай вівса;
  • вільха квітне — час сіяти гречку;
  • на горобині квіти — осінь буде короткою;
  • вночі грім гримить — до теплої погоди.

Цього дня віряни йдуть до церкви та освячують воду, яку вважають цілющою. Її зазвичай п'ють під час різних хвороб, нею окроплюють будинок. В цей період було прийнято садити картоплю та сіяти пшеницю.

Іменини

Микола, Василій, Йосип, Роман, Олена, Юлія.

Талісманом людини, народженої 9 травня, є амазоніт. Екзотичний камінь, який, за переказами, здатний принести в життя свого власника спокій та гармонію. Здавна амазоніт використовується для лікування головного болю.

Погода у Житомирі

Хмари, що з'явилися у Житомирі вранці, протримаються майже увесь день, та лише ввечері погода проясниться. Без опадів. Від 5 до 15 градусів тепла.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (4)
  • Ваня Марут

    Відзначаєм день жопи
  • Александр Белоус

    А ми яким боком до цього!?!?!?!
  • Серж Луцик

    9 травня то інше свято
  • Оля Еско

    пасха мертвых сегодня

keyboard_arrow_up