8 квітня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

8 квітня - Міжнародний день ромів, в Україні святкують День працівників військових комісаріатів, День буддизму, а ще - День карликового бегемота.
Свята
8 квітня в Україні святкують День працівників військових комісаріатів. Військовий комісаріат відповідає за мобілізацію, облік, підготовку до служби, призову до війська. Праця військових комісаріатів досить важка та відповідальна, потребує стійкості духу і професіоналізму.
Також 8 квітня День карликового бегемота (Pygmy Hippo Day). Вперше відсвяткували 2013 року в Pygmy Hippo Foundation, яка є некомерційною організацією, що займається збереженням карликових бегемотів. Поки що ця подія не є глобальною, але у низьці екологічних та природоохоронних заходів досить важливою. Карликові бегемоти живуть у густих лісах та болотах Західної Африки, проводять більшу частину життя біля води чи у воді.
А ще 8 квітня Міжнародний день буддизму (International Buddhist Day). Дату святкування обрали на честь дня народження Будди Шак'ямуні, який є основоположником вчення. В Японії цю подію також називають Фестивалем квітів. Свято святкують приблизно 50 країн. Головна мета цього дня в об'єднанні вірян, залученні до спільної молитви і вшануванню Будди.
8 квітня святкують Міжнародний день ромів. Свято було започатковане 1990 року під час 4 Всесвітнього конгресу ромів, що відбувся в Польщі. Дату обрали на честь дати першого такого конгресу і ромського дня коней (цього дня роми прикрашають своїх коней квітами). Головна мета — привернути увагу суспільства до ромського народу, його проблем та боротьби з дискримінацією.
Також 8 квітня Міжнародний день фен-шуй. Це давня наука або філософія, яка виникла в Китаї приблизно 3 тисячі років тому. В перекладі "фен" означає вітер, а "шуй" — вода. Точна дата появи фен-шуй невідома, на її розвиток особливий вплив мали буддизм, даосизм і конфуціанство.
8 квітня в церковному календарі – собор архангела Гавриїла. Архангел Гавриїл вважається одним з вищих ангелів. В Старому і Новому заповітах його позначають як благого вісника. В Біблії сказано, що архангео Гавриїл є хранителем обраного народу. Поряд з архангелом Михаїлом він є небесною істотою, яка відзначається своєю любов'ю і допомогою людям.
За Новим і Старим заповітами архангел Гавриїл врятував людський рід, наставляючи людей на шлях істини. Також він приніс чимало благих вістей, серед яких особливо можна виділити: про народження Іоанна Предтечі, про Воскресіння Христове, про народження Діви Марії, про народження Ісуса Христа.
Іменини
Василь, Гаврило, Кіндрат, Віра, Алла, Ганна, Марія, Лариса.
Що не можна робити цього дня
- Не варто починати нових справ, краще уникати важливих зустрічей чи далеких поїздок.
- Не рекомендується займатися грошима — перераховувати, позичати, відкладати.
- Жінкам заборонено просити борошно, цукор і сіль, а чоловікам — ходити в гості.
- Не зловживайте алкоголем.
Народні прикмети і традиції на 8 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: заморозки означають, що весна буде холодною;
- яка сьогодні погода, такою вона буде 8 жовтня;
- в березах багато соку — на дощове літо;
- сильний дощ іде — до хорошого урожаю грибів;
- на дахах ще залишився сніг — буде холодно цілий місяць;
- квіти на черемсі — можна починати садити картоплю.
В народі вважалося, якщо цього дня помолитися архангелу Гавриїлу, то він допоможе в будь-якому проханні і виконає ваше бажання. А сни проти 8 квітня збувають протягом одного тижня, тому варто їх запам'ятати.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.