31 травня: все про цей день, яке церковне свято, погода у Житомирі

31 травня: все про цей день, яке церковне свято, погода у Житомирі

Сьогодні, 31 травня, День народження велосипедного спорту. 

Свята

31 травня в Україні і світі святкують День народження велосипедного спорту. Це свято допомагає долучити до здорового способу життя все більше і більше людей. Дату обрали не випадково, в останній місяць весни 1868 року провели перші в історії велоперегони. Відбулися змагання в передмісті Парижу, в старовинному парку. Дистанція становила 2 км і її найшвидше подолав 19-річний "велогонщик" Джеймс Мур із Великої Британії.

Також 31 травня Всесвітній день блондинок. Молоде, але досить веселе свято. Існує два варіанти його походження. За першим, воно було проведене в США 9 червня 2001 року, коли команда білявок-адвокатес вирішила показати колегам-чоловікам, що вони не гірше за них розуміються в юриспруденції. Свято стало символом захисту інтересів і прагнення довести всім, що на інтелект колір волосся жодним чином не впливає. Згідно з другим варіантом, це свято вперше провели 2006 року під час проведення премії "Діамантової шпильки", номінантками якої стали відомі спортсменки, акторки, співачки, бізнес-леді.

А ще 31 травня Міжнародний день розсіяного склерозу. Започаткувала подію Міжнародна федерація товариств розсіяного склерозу. Це аутоімунне захворювання, в результаті якого пошкоджуються нерви, спинний та головний мозок людини. Перший випадок був описаний лікарем Жаном Крувельє 1835 року.

Відео дня

31 травня також Всесвітній день без тютюну. День був заснований ВОЗ, щоб привернути увагу людей до небезпеки тютюну та до тих хвороб, які викликає куріння. Археологічні дослідження підтверджують, що корінні народи Американського континенту культивували тютюн приблизно I століття нашої ери. В ті часи рослина відігравала важливу роль в шаманських церемоніях та обрядах.

31 травня в церковному календарі – день пам’яті святого Феодота. Жив він в III столітті за часів правління імператора Діоклетіана. Прийняв християнство та навіть приймав в себе вдома вірян, дозволяв проводити богослужіння, таємно ховав тих, хто помер за віру.

Про всі ці справи Феодота імператору не було відомо. Але в тому ж місті жило семеро благочестивих дівиць, які також сповідували християнство і допомагали нужденним. Якось дізнався про це правитель і намагався змусити дівчат поклонитися ідолам. Мучениці відмовилися, за що їх втопили у річці. Феодот прийшов вночі, щоб таємно їх поховати за християнськими традицями. Дізнався про цей вчинок градоначальник і почав вмовляти чоловіка зректися віри. Але Феодот був непохитним. Його довгий час мучили, а потім відсікли голову.

Іменини

 Богдан, Андрій, Денис, Давид, Павло, Іраклій, Семен, Петро, Федот, Макар, Лев, Василь, Михайло, Олександра, Юлія, Клавдія.

Що не можна робити цього дня

  • Не відмовляйте в допомозі бідним та нужденним.
  • Не варто робити великі покупки.
  • Краще не починати нові справи.

Народні прикмети і традиції на 31 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: вже розпустилося листя дуба — буде хороший врожай;
  • довго кує зозуля — чекайте на теплі дні найближчим часом;
  • дуб розпустився, а ясен ще ні — влітку стоятиме посушлива погода;
  • від землі йде пар — до дощу;
  • шумить дощова хмара — буде сильний вітер та град.

Цього дня селяни спостерігали за листям дуба. А ще починали сіяти льон. Щоб вилікувати болі в спині, промовляли спеціальні слова над зрізаною гілкою осики. Вважалося, хто зробить це правильно, того ніколи не потривожать болі в попереку і спині. Останній день травня здавна вважався дівочим. Тому рекомендувалося цього дня знайомитися — стосунки перейдуть на високий рівень.

Погода у Житомирі

 

Увесь день у Житомирі утримається ясна погода. Без опадів. +15+23 градуси.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up