30 січня: яке сьогодні свято, що не можна робити, погода у Житомирі

30 січня: яке сьогодні свято, що не можна робити, погода у Житомирі

Сьогодні, 30 січня, в Україні вітають спеціалістів військово-соціального управління Збройних Сил. Віряни моляться до Антонія Великого.

30 січня 2023 року – понеділок. 241-й день війни в Україні.

Свята

30 січня в Україні вже 10 років поспіль святкують День спеціаліста військово-соціального управління Збройних Сил. Головними обов’язками людини, яка займає таку посаду, є: проведення виховної роботи в армійських колах, психологічна реабілітація учасників АТО/ООС, війни, професійно-психологічний відбір призваних до ЗСУ громадян. Тобто своє професійне свято 30 січня святкують психологи, соціологи і інші спеціалісти, які допомагають створити позитивний імідж ЗСУ та відповідають за дисципліну в армії. Не забудьте привітати рідних та друзів, які мають відношення до цієї події:

30 січня – Всесвітній день допомоги хворим на проказу. Ця подія традиційно проходить в останню неділю січня. Запровадив її Рауль Фоллеро, який був відомим громадським діячем та більшу частину свого життя провів у боротьбі з цим важким недугом. Навіть сьогодні хвороба дуже розповсюджена в Непалі, Бразилії, Індії, М’янмі.

Проказу згадують ще у Старому Завіті, називаючи її “Святою хворобою”. Люди тоді вважали, що її насилає Господь у відповідь на гріхи. Людина залишається живою, але її обличчя назавжди понівечене. Після створення антибіотиків та сучасних засобів гігієни в розвинених країнах світу хвороба майже повністю пропала.

30 січня також Шкільний день ненасильства та миру. Його святкування 1964 року запропонував іспанський поет Льоренсо Відаль Відаль. Ця талановита людина все своє життя відстоювала ідеї пацифізму та виступала проти насильства.

Обрали дату не випадково. Саме 30 січня 1948 року від рук релігійних фанатиків помер Махатма Ганді. Цього чоловіка вважають найяскравішим прикладом впровадження філософії ненасильства.

30 січня в церковному календарі – день пам’яті Антонія Великого. Саме його вважають основоположником чернецтва та відлюдництва духовенства.

Народився преподобний Антоній у Єгипті. Його родина була дуже багатою та сповідувала християнство. Саме тому хлопчика виховували згідно з християнськими канонами. Коли померли батьки Антоній пожертвував всю свою спадщину нужденним та біднякам, а сам пішов жити у печеру. Там він практикував духовний розвиток, щоденно молився.

Потім знайшов притулок у руїнах фортеці. Там Антоній прожив цілих 20 років. Преподобний заснував монастир, але сам бував там дуже рідко. Приходив тільки для того, щоб розповісти настанови своїм учням та вірянам.

Також він був знайомий з Павлом Фівейським. Павло був одним з тих, хто поховав Антонія, коли той помер у віці 105 років в своїй печері.

Іменини

 Антон, Павло, Віктор, Іван, Георгій, Антоніна.

Що не можна робити в цей день

  • 30 січня забороняється готувати та вживати в їжу бобові, інакше будуть проблеми зі шлунком.
  • Не рекомендується сильно напружуватися, щоб не підірвати фізичне здоров’я. 
  • Забороняється 30 січня вишивати, шити, в’язати, а також торкатися гострих предметів.

Народні прикмети і традиції на 30 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: тепла погода вказує на швидкий прихід сильного морозу;
  • якщо 30 січня відлига, значить весна буде ранньою;
  • якщо сонце з’явилося аж опівдні – весна скоро прийде, а якщо весь день йде сніг, чекайте на пізню весну;
  • вночі хмарно – буде хороший врожай зернових;
  • місяць з круглими рогами – буде морозна і ясна погода;
  • тихий та ясний день – чекайте морозу.

В народі казали “Антона – зими половина”. Тобто 30 січня приходив саме той переломний момент, коли вже половина зими залишається позаду, а попереду людей чекають лютневі морози. Селяни чекали суворих буднів, а також нестачі корму для худоби. Люди молилися, щоб кінець зими був спокійним та щасливим. А також намагалися аналізувати природні явища, щоб побачити, якою буде погода весною.

Погода у Житомирі

З ранку до самого вечора небо у Житомирі буде вкрите хмарами. Ввечері, можливо, пройде сніг. 0-3 градуси морозу.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up