3 серпня 2022 року – цей день в історії, яке сьогодні народне свято та погода в Житомирі

3 серпня 2022 року – цей день в історії, яке сьогодні народне свято та погода в Житомирі

3 серпня 2022 року – середа. 161-й день війни Росії проти України. 215-й день року.

Який сьогодні день в Україні і світі

3 серпня - Всесвітній день кавуна. Дату для святкування обрали не випадково. Адже саме на початку серпня спостерігається пік збирання цієї смачної та соковитої ягоди. Достеменно невідомо хто, коли і як запровадив цю цікаву подію. Проте загальновизнаним вважається факт, що День кавуна вперше з'явився в США. Жодна літня вечірка чи пікнік в цій країні не обходиться без кавуна. Цікавий факт: батьківщиною цієї ягоди є Південна Африка. З давніх пір кавуни вирощують в Намібії, Південно-Африканській республіці, Ботсвани тощо.

3 серпня  - яке сьогодні свято в церковному календарі

 

3 серпня - день пам'яті святого пророка Єзекіїля / © commons.wikimedia.org

3 серпня в церковному календарі – день пам'яті святого пророка Єзекіїля. Він жив на межі двох століть: VII та VI до нашої ери. Був нащадком давнього римського роду Левія та народився у місті Сарір в сім'ї священника Вузиї. Тому не дивно, що юнак обрав такий самий шлях, що і його батько. Коли Єзекіїлю було 25 років Єрусалим завоював Навуходоносор і пророк, разом з іншими християнами, потрапив у полон. Після 5 років в полоні, молячись на березі річки, він отримав перше одкровення про долю єврейського народу.

3 серпня: яке сьогодні народне свято

В народі 3 серпня називали "Мовчальник" або "Онуфрій мовчазний". А все тому, що церква цього дня згадує самітника Онуфрія мовчазного. На його пам'ять наші предки намагалися працювати мовчки. А ще 3 серпня починали готувати комори для зимового зберігання зерна.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 3 серпня

Які сьогодні іменини: Євген, Іван, Семен.

Погода на 3 серпня

3 серпня хмарна погода буде триматися у Житомирі до самого вечора. Удень очікується дощ із грозою, ввечері - дощ.. Температура +22С - +18С.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up