3 червня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

3 червня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

3 червня - Всесвітній день велосипеда. Віряни вшановують пам'ять святої цариці Олени. 

Свята

3 червня в Україні і світі святкують Всесвітній день велосипеда. Свято було встановлено за ініціативою Генеральної асамблеї ООН 2018 року. В тому вигляді, який ми бачимо сьогодні, велосипед з'явився не одразу. І в його історії важко встановити якогось одного винахідника. Існує думка, що першим був ще Леонардо да Вінчі, який намалював ескізи двоколісної машини. Там зображено конструкцію, яка дуже нагадує велосипед. Проте деякі дослідники вважають, що це малюнки не самого генія, а його учня Джакомо Капротті. Першою важливою датою в історії велосипеда прийнято вважати 1817 рік, коли винахідник із Німеччини Карл фон Дрейз створив своєрідний самокат, який мав сідло, кермо і два колеса.

Також 3 червня День народження парашута. Саме в цю дату продемонструмали перший пристрій для повільного приземлення. Сталося це 1785 року. Парашут показав Лондону винахідник з Франції Франсуа Блашар. На пристрої тоді успішно приземлили собаку. Через рік винахідник повторив свій експеримент вже з бараном. А першою людиною став доброволець Андре-Жак Гарнерен.

А ще 3 червня Всесвітній день людей із деформацією стопи. Дату обрали невипадково, адже саме цього дня народився іспанський ортопед Ігнасіо Понсеті, який винайшов метод корекції деформації стопи (гіпсування). Зараз він активно використовується в медицині для повного чи часткового усунення клишоногості.

Відео дня

3 червня в церковному календарі – день пам’яті святої цариці Олени. Вона була матір'ю рівноапостольного князя Костянтина та допомагала йому у різних християнських справах після того, як вони вдвох увірували в Бога. Будучи вже в похилих літах, 326 року, вона вирушила у мандрівку, під час якої руйнувала язичницькі храми, будувала церкви, читала прововіді та допомагала тим, хто цього потребував. Померла у віці 80 років.

Іменини

 Агапіт, Олена, Карл, Кирило, Костянтин, Михайло, Федір, Ярослав.

Талісманом людини, народженої 3 червня, є карнеол. Камінь, який має дуже багату історію. Його ще часто називають сердоліком. Згідно з повір'ями карнеол пов'язаний з любовною сферою і може впливати на стосунки коханих.

Що не можна робити цього дня

  • Не можна робити складні зачіски чи заплітати волосся.
  • Не варто споживати м'ясні страви.
  • Заборонено сваритися, лихословити, лаятися.

Народні прикмети і традиції на 3 червня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: місяць увечері має кола — чекайте на негоду;
  • йде дощ, а потім переростає у грозу — восени будуть часті опади з сильним вітром;
  • кує зозуля — до ясних і теплих літніх днів;
  • на горобині багато цвіту — добре вродить льон.

В народі 3 червня називали Оленин день. Від цієї дати починали сіяти льон. А ще здійснювали різноманітні обряди, щоб ця культура добре росла. Молоді дівчата обов'язково молилися святій цариці Олені, щоб та подарувала їм щасливу долю.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up