29 лютого: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі

29 лютого: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі

Сьогодні, 29 лютого, Всесвітній день рідкісних захворювань. 

Свята

29 лютого в Україні і світі Всесвітній день рідкісних захворювань. Подію проводять під координацією Європейської організації з рідкісних захворювань. Такі недуги вражають невелику кількість людей, наприклад, в Європі хворобу вважають рідкісною, якщо вона діагностується у однієї з двох тисяч людей. Часто рідкісні захворювання досить серйозні, швидко прогресують і є хронічними. Багато з них і досі не вивчені. До них, зокрема, відносять фенілкетонурію, мукополісахаридоз, хворобу Крона, хворобу Гоше, муковісцидоз.

Також 29 лютого святкують День цифрового навчання. Свято припадає щороку на останній четвер лютого. Завдяки цифровій революції людство отримало змогу проводити наукові дослідження і навчання за допомогою цифрових пристроїв. Головна мета цього дня полягає у тому, щоб звернути увагу на важливість використання цифрових технологій в сфері освіти.

А ще 29 лютого Міжнародний день поширення інформації про травми, спричинені повторним перенапруженням. Щорічно проводиться в останній день лютого (28 або 29 число). Це особливе нагадування про широкомасштабний вплив травм, що повторюються на робочому місці. Дата була створена, щоб підвищити обізнанність про повторні травми, відомі також як розлади опорно-рухового апарату. Вони є найпоширенішими і найбільш виснажливими професійними ризиками, які впливають на працівників в усьому світі.

Відео дня

29 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Касіяна. Він був родом із Римської імперії, жив в IV-V столітті. У віці двадцяти років прийняв рішення відправитися до Палестини, де і став ченцем. Потім мандрував Єгиптом протягом десяти років, вивчаючи традиції чернецтва. 400 року дістався Константинополя і отримав там призначення в диякони від Іоана Златоуста.

Що не можна робити 29 лютого

  • Не можна конфліктувати з рідними, лаятися.
  • Не варто відмовляти у допомозі тим, хто її потребує.
  • Заборонено брехати людям — ошуканство швидко розкриється.

Народні прикмети і традиції на 29 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: сніг чи туман — рік буде врожайним;
  • якщо дерева в лісі шарудять — до відлиги;
  • тріщить ліс — чекайте на мороз.

Наші предки вважали день Касіяна особливо небезпечним, вірили, що будь-які плани, задумані цього дня не здійсняться. Тому часто роботи припиняли ще до початку вечора.

Іменини

Порфирій, Ілля.

Талісманом людини, народженої 29 лютого, є тигрове око. Цей камінь особливо любили римські воїни, вони гравіювали на його поверхні різноманітні символи для захисту. Тигрове око здавна вважали лікувальним каменем. Вірили, що воно здатне допомогти за гіпертонії.

Погода у Житомирі

До вечора хмари, що будуть панувати у Житомирі в небі весь день, заберуться геть. Без опадів. Від 3 до 12 градусів тепла.

29 лютого здавна вважається самим нещасливим днем. У цей день наші пращури не працювали, намагались не виходити з дому, особливо до сходу сонця. У давнину примітили, якщо собаки катаються - до снігу, а то й до хурделиці.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up