29 листопада: яке сьогодні свято, іменини, традиції і погода у Житомирі

29 листопада: яке сьогодні свято, іменини, традиції і погода у Житомирі

Сьогодні, 29 листопада, Міжнародний день правозахисниць. 

Свята

29 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день правозахисниць. Це свято є вшануванням жінок, які відстоюють права людей, а також дівчат, жінок та ЛГБТ-спільноти. Цей день був створений не лише для визнання, але й щоб показати відповідальність держави у забезпеченні прав цих захисниць прав людини та просуванні і захисті прав інших.

Також 29 листопада День електронних привітань. Свято створили на честь різноманітних вітальних листівок, які можна використовувати через Мережу і надсилати в месенджерах, через електронну пошту, в соціальних мережах тощо. Достеменно невідомо, коли саме було засновано це цікаве свято, але існує думка, що це сталося 1990 року.

А ще 29 листопада Всесвітній день мурахоїдів. Мурахоїдів вважають одними з найцікавіших та найунікальніших тварин. Їх одразу можна впізнати за характерними довгими мордочками та кущистими хвостами. День було створено, щоб привернути увагу до їхньої важливості в екологічній системі нашої планети, а також вказати на проблеми, з якими ці дивні створіння стикаються.

Відео дня

29 листопада Міжнародний день ягуара. Офіційним святом він став 2018 року на форумі, що проводився у Нью-Йорку в штаб-квартирі ООН. В засіданні тоді взяли участь 14 країн, на території яких проживають ягуари. Останні роки популяція тварин почала різко зменшуватися. На форумі також ухвалили програму Jaguar 2030, щоб поєднати зусилля різних держав, місцевих співтоварист, неурядових організацій для збереження ягуарів.

29 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Парамона Віфінського. Він та 370 інших мучеників постраждали за віру в Христа 250 року, коли імператором був Декій. Правитель наказав ув'язнити 370 християн, змушуючи їх зректися своєї віри за допомогою тортур. Парамон був місцевим і побачив муки цих людей. Він відкрито встав проти жорстокості імператора, визнавши релігію Єдиного Бога. Після цього його та інших християн піддали смерті.

Що не можна робити 29 листопада

  • Не можна в одному приміщенні підмітати підлогу різними віниками.
  • Не варто вагітним переступати через віник, пологи будуть важкими.
  • Заборонено лихословити, лаятися, сваритися.

Народні прикмети і традиції на 29 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: яскраво світять зірки до похолодання, якщо тьмяні — буде відлига;
  • снігопад віщує, що наступного року буде хороший урожай;
  • дим з димаря піднімається стовпом вгору — до морозу, якщо стелиться — до потепління;
  • зранку зійшов сніг — до святого Миколая (6 грудня) буде заметіль.

За народними повір'ями на Парамона люди могли передбачити погоду на всю зиму. Тому обов'язково стежили за нею. Також вірили, якщо встати рано-вранці, розтопити в печі і поснідати кашею, то всі хвороби оминуть.

Іменини

Олександр.

Талісманом людини, народженої 29 листопада, є рубін. Дорогоцінний камінь, який символізує пристрасть та кохання. Здавна рубін був відомий споїми магічними властивостями. Особливо потужним талісманом цей камінь може стати для жінок, адже він захищає від всіх негативних впливів.

Погода у Житомирі

Протягом усього дня погода у Житомирі буде похмурою. Нічний дрібний сніг до ранку стих. Удень він піде знову і ближче до вечора посилиться. Від 0 до 3 градусів морозу.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up