28 лютого: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

28 лютого: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 28 лютого, День працівників патрульно-постової служби України. 

Свята

28 лютого в Україні святкують День працівників патрульно-постової служби. Свято було створене 2010 року і відтоді святкується щорічно. Цей підрозділ патрульно-постової служби був створений 2006 року. Він забезпечує правопорядок і безпеку в громадських місцях, розкриття і попередження злочинів, дотримання правил громадського порядку.

Таклж 28 лютого День штурманської служби авіації збройних сил України. Свято було затверджене 2008 року за ініціативи тодішнього міністра оборони. Штурман — це дуже відповідальна та непроста робота, яка потребує певних здібностей до обчислювання. Головні завдання штурманської служби полягають у контролі технічного стану пристроїв, перевірка навігаційного обладнання, контроль повітря, створення курсу за технічними засобами або картами.

А ще 28 лютого святкують Всесвітній день кравців. Свято приурочене до дня народження Вільяма Хоу, який був видатним творцем швейної машинки. Ще від давніх часів вбрання використовувалося людьми для забезпечення захисту тіла від сонця, холоду, укусів дрібних тварин і комах. Перші кравці використовували в своїй роботі листя рослин і шкіру тварин. Ця професія вважається однією з найдавніших в історії людства.

Відео дня

28 лютого в церковному календарі – день пам’яті преподобного Василія Посника (Сповідника). Він був ченцем, який постраждав за часів імператора Лева Ісавра в VIII столітті. Тоді почалося сильне гоніння за шанувальниками ікон. Валилій і його друг Прокіп Декаполіт зазнали чимало страждань. Їх разом кинули до в'язниці, де вони перебували до смерті імператора. Після визволення продовжили свій чернечий подвиг. Помер Василій у глибокій старості 750 року.

Що не можна робити 28 лютого

  • Не можна робити коштовних покупок.
  • Не варто загадувати бажання чи будувати плани на майбутнє — вони не справдяться.
  • Заборонено пити алкоголь.

Народні прикмети і традиції на 28 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: вже немає снігу — скоро потеплішає;
  • сонячний день — рік буде урожайним;
  • йде дощ — влітку чекайте на хорошу погоду;
  • похмурий день — до нічного заморозку.

Наші предки цього дня вирушали до лісу, де відламували ялинову або соснову гілочку. Її приносили додому і зберігали як символ добробуту в сім'ї та здоров'я. Часто до цього часу вже відчутно тепліло, зі стріх починала капати вода, тому люди говорили: "Коли Василь Теплий приходить, зима починає плакати".

Іменини

 Нестор, Василь, Микола, Арсен, Купріян, Мелетій, Нифонт, Домніка, Кіра, Марина.

Талісманом людини, народженої 28 лютого, є тигрове око. Дивовижний в усіх відношеннях мінерал, який є різновидом кварцу. Здавна вірили, що тигрове око захищає від негативного впливу, оберігає від нечистої сили.

Погода у Житомирі

Протягом усього дня погода у Житомирі буде похмурою. Без опадів. +2+11 градусів.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up