27 лютого: яке сьогодні свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі

27 лютого: яке сьогодні свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі

Сьогодні, 27 лютого, Міжнародний день полярного ведмедя. 

Свята

27 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день полярного ведмедя. Свято було створене для того, щоб люди могли більше дізнатися про цікавих тварин, як кліматичні зміни впливають на їхнє життя, які дії можна робити для збереження їх виду. Подія була заснована за ініціативи некомерційної організації Polar Bear International. Білі ведмеді відокремилися від загального ведмежого предка тисячі років тому та пройшли серйозні еволюційні зміни, які були необхідні для виживання в умовах Арктики. Подярний ведмідь є найбільшою хижою твариною на планеті. Його зріст від 1,8 до 3 метрів.

Білі ведмеді чудово пристосувалися до крижаного середовища. Насамперед, їхнє хутро складається з двох шарів, що запобігає втраті тепла. Насправді хутро полярних ведмедів не біле, а прозоре. Кожна волосинка відбиває сонячне світло і розсіює його, тому нам і здається, що шерсть тварин біла. Так само наші очі сприймають колір льоду або снігу.

Також 27 лютого Всесвітній день стерилізації тварин. З'явився він у США 1995 року за ініціативи акторки та співачки Доріс Дей. 2006 року подія вже вийшла за межі однієї країни і отримала світовий статус. Завдяки стерилізації домашніх тварин можна подолати проблему безпритульності, адже вони припиняють розмножуватися, стають менш агресивними.

Відео дня

А ще 27 лютого День обізнаності про аносмію. Подія була створена в США 2012 року. Аносмія — повна чи часткова втрата нюху, яка ставить під загрозу здоров'я людини загалом. Через відсутність нюху з'являються проблеми із травленням, людині складніше виявити отруйні речовини. Втрата нюху буває вродженою і набутою (наприклад, в результаті хвороби).

27 лютого святкують Всесвітній день неурядових організацій. Студент Марціс Ліорс Скадманіс 2009 року вирішив, що варто додати таке свято до календарів країн світу. Проте його ідея була підтримана лише 2010 року на Форумі неурядових організацій. А перше міжнародне святкування відбулося 2014 року.

Також 27 лютого Міжнародний день оптиміста. Цікаво, що лютий вважається найоптимістичнішим місяцем року, адже має аж два свята, що пов'язані з оптимістами. Спочатку в перший четвер лютого святкують подібне свято, а потім 27 лютого. Достовірно невідомо хто і коли став ініціатором появи такої події.

27 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Прокопія Декаполіта. Він був палестинським ченцем, борцем із іконоборством, сповідником та святим. Все своє життя присвятив служінню Богу. Народився в місті Селевкія, на той час ця земля називалася Декаполітом, а сьогодні — Йорданія. Спочатку був ченцем у Константинополі, де мужньо виступив проти імператора Лева III, який не хотів шанувати ікони. За це Прокопія кинули до в'язниці, побивши спочатку залізними прутами. Там він просидів до смерті імператора (741 рік). Помер в глибокій старості.

Що не можна робити 27 лютого

  • Заборонено вирушати в далеку дорогу.
  • Не можна ігнорувати прохання про допомогу.
  • Не варто відмовляти в гостинності, особливо друзям.

Народні прикмети і традиції на 27 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: граки летять на гнізда — весна буде теплою;
  • вже розпустилася верба — чекайте на великий урожай;
  • з'явилися підсніжники — вже можна приступати до польових робіт;
  • рясно капає з дахів будинків — літо буде теплим.

В народі день називали Прокіп Перезимник, адже вважалося, що вже від цього дня починається весна. За традицією двері оселі тримали відчиненими, щоб можна було впустити в дім та нагодувати подорожнього.

Іменини

Михайло, Петро, Прокіп, Тит.

Талісманом людини, народженої 27 лютого, є смарагд. Самоцвіт був відомий від давніх часів, його добували ще під час правління цариці Клеопатри в Єгипті. Здавна вірили, що смарагд допомагає розкрити людині її майбутнє.

Погода у Житомирі

У Житомирі протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Без опадів. +2+10 градусів.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up