27 березня: свята, події, що не можна робити і погода у Житомирі

27 березня: свята, події, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 27 березня, Міжнародний день віскі і День нефролога. 

Свята

27 березня в Україні і світі святкують Міжнародний день віскі. Це неофіційне свято, яке було затверджене 2009 року. Дату обрали на честь дня народження Майкла Джейсма Джексона, який розробив концепцію дегустації та шкалу оцінки якості віскі. Віскі вважається міцним алкогольним напоєм, який отримують з різних видів зерна. Найпопулярніші віскі розробляють у Шотландії та Ірландії. Віскі можна зберігати у закритих дерев'яних бочках не менше трьох років.

Також 27 березня День іспанської паельї. Назву цієї страви можна перекласти з валенсьйського як "пательня". Вона є традиційною стравою іспанців, які готують на великій сковороді, звідки і пішла назва. Найчастіше основу складає рис, рідше макарони. Паелья може бути як м'ясною, так і з морепродуктами. Але головним інгредієнтом вважається особливий соус, який готують з оливкової олії та шафрану.

А ще 27 березня святкують Міжнародний день театру. Творче свято також вважають професійним для театральних працівників. Подія була започаткована Міжнародним інститутом театру, зокрема актором, письменником Жаном Кокто 1961 року. Дату обрали на честь першої театральної вистави, яка була поставлена у Давньому Римі. Хоча історично ця подія не була підтверджена.

Відео дня

27 березня День нефролога. Професійне свято лікарів-нефрологів, які спеціалізуються на лікуванні нирок і допомагають діагностувати проблему, а потім, якщо можливо, лікувати її. Нефролог піклується, щоб пацієнт зміг прожити максимально комфортне життя навіть з невиліковними хворобами нирок.

27 березня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Венедикта. Він був сином знатного римлянина з Нурсії. Відправився на навчання до Риму ще в дитячому віці. Проте юнак вирішив покинути велике місто і оселитися в невеликому поселенні високо в горах.

Згодом Венедикт зрозумів, що хоче все своє життя прожити відлюдником. Проживши в печері три роки, зміг загартуватися фізично і духовно. Люди почали приходити до самітника, щоб отримати благословення. А потім навіть попросили очолити місцевий монастир після смерті настоятеля. Однак у Венедикта були надто суворі уявлення про чернече життя. Вони не дуже сподобалися людям, тому згодом він знову повернувся жити в печеру.

У Венедикта було кілька учнів, яких він розділив на 12 груп. В кожній був свій настоятель. А сам Венедикт наглядам за всіма. 530 року через заздість ченців йому довелося переселитися на гору Кассіно, де пізніше він заснував свій відомий монастир Монте-Кассіно. Пізніше він навіть склав статут для обителі, який став головним для західного чернецтва. Згодом це став знаменитий на увесь світ орден бенедиктинців.

Помер святий в своєму монастирі 547 року.

Іменини

 Бенедикт, Феодосій, Михайло, Ростислав.

Що не можна робити в цей день

  • Краще не дивитися в дзеркало — можна накликати на себе біду.
  • Не працюйте з гострими предметами, зброєю.
  • Не варто ходити на полювання.

Народні прикмети і традиції на 27 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: мороз означає, що ще сім днів буде така погода;
  • сонячна погода вказує на швидке похолодання;
  • йде дощ з громом — влітку буде спекотна і суха погода;
  • хмари пливуть високо і швидко — чекайте на хорошу погоду;
  • голосно кричать кури — в сім'ї будуть сварки.

Здавна вірили, чим щасливіше і радісніше проведеш 27 березня, тим кращим буде майбутнє життя. А ще вважалося, якщо подумати цього дня про щось погане, то воно обов'язково збудеться.

Погода у Житомирі

 

Ясна погода протримається у Житомирі зовсім недовго - вже вдень небо вкриється хмарами, які лишатимуться там до пізнього вечора. Увечері йтиме дрібний дощ. +3+13 градусів.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up